Co dalej z Kompanią Węglową?
Według nieoficjalnych informacji, prezesi firm energetycznych nie są chętni przekazać na Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw środków, które mogłyby uratować Kompanię Węglową. – Wszyscy mają z tyłu głowy te rozwiązania najbardziej oczywiste ekonomicznie, a mianowicie sukcesywne zamykanie kopalń i ich bardzo silną restrukturyzację – powiedział w Pulsie Gospodarki Adam Ruciński z BTFG.
2015-07-20, 11:34
Posłuchaj
– Na jeźdźca na białym koniu bym nie liczył. Nie znajdziemy szybko inwestora – przekonywał w Polskiem Radiu 24 Adam Ruciński. Natomiast Kamil Maliszewski z DM mBank, zauważył, że Kompania Węglowa jest w sytuacji kryzysowej i jeśli w najbliższych tygodniach nie dojdzie do zasilenia gotówkowego, spółka nie będzie mogła nadal prosperować.
– Są również pomysły, by do tego Funduszu złożyły się inne podmioty niż tylko spółki energetyczne. Jednak tych chętnych brakuje – mówił gość Polskiego Radia 24.
Według Mariusza Pawlaka ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, najlepszym rozwiązaniem problemów polskiego górnictwa jest prywatyzacja.
![Adam Ruciński z BTFG, Kamil Maliszewski z DM mBank i Mariusz Pawlak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców; PR24/JW](http://static.polskieradio.pl/images/d4de8ad6-1eba-4871-94dd-772af765fcd2.jpg)
REKLAMA
– O prywatyzacji należało jednak pomyśleć, kiedy kopalniom dobrze się wiodło. Dzisiaj nikt nie będzie chciał kupić de facto problemu – stwierdził gość Pulsu Gospodarki.
W programie była również mowa m.in. o finansowaniu Stadionu Narodowego przez spółkę energetyczną PGE. Eksperci komentowali także propozycję rządu dotyczącą ścisłej współpracy między służbami specjalnymi i organami skarbowymi w celu skuteczniejszego ścigania oszustów podatkowych.
Gospodarzem audycji był Błażej Prośniewski.
Polskie Radio 24/dds
REKLAMA
REKLAMA