X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nie będzie ekstradycji Romana Polańskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 18:36
Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratora generalnego, który chciał zwrotu do sądu sprawy ekstradycji reżysera Romana Polańskiego. Tym samym ostateczne jest uznanie ekstradycji za niedopuszczalną prawnie. O sprawie rozmawiali w Debacie Dnia Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy) i Maciej Gajek (Newsweek.pl).
Audio
  • 6.12.16 Wojciech Wybranowski i Maciej Gajek o wyroku Sądu Najwyższego dotyczącego ekstradycji reżysera Romana Polańskiego
Sąd Najwyższy podtrzymał stanowisko pierwszego Sądu, w którym sąd stwierdził, że strona amerykańska m.in. nie zagwarantowała uczciwego procesu. Nz Roman Polański
Sąd Najwyższy podtrzymał stanowisko pierwszego Sądu, w którym sąd stwierdził, że strona amerykańska m.in. nie zagwarantowała uczciwego procesu. N/z Roman PolańskiFoto: Jan Graczyński / East News

Ekstradycji 83-letniego reżysera domagają się Stany Zjednoczone. W 1977 r. Polański został uznany przez sąd w Los Angeles za winnego uprawiania seksu z nieletnią. Przed ogłoszeniem wyroku na stałe opuścił USA.

Jak podkreślił Wojciech Wybranowski, „nie była to prywatna wojna Zbigniewa Ziobry czy ministra sprawiedliwości z Romanem Polańskim”. - To był wniosek o ekstradycję celem wydania go Stanom Zjednoczonym i postawienia go przed sądem, przed którym Polański miał odpowiadać za molestowanie nieletniej, gwałt i użycie narkotyków – wyjaśnił gość.

Wybranowski zauważył, że kara ta nie przedawniła się w Stanach Zjednoczonych. - Roman Polański – osoba, która zgwałciła dziecko - nie poniósł z tego tytułu żadnej kary. Widać, że są osoby, które stoją ponad przywilejami i ponad prawem – podsumował.

Maciej Gajek zaznaczył z kolei, że można się było spodziewać takiej decyzji sądu. - Wszyscy skupiają się na tym, czy Roman Polański powinien ponieść karę za czyn, który popełnił, czy nie, ale nie tego dotyczyła sprawa. Sprawa dotyczyła wydania polskiego obywatela amerykańskim organom ścigania i dopuszczalności ekstradycji w tej sprawie – wyjaśnił gość.

Dodał, że Sąd Najwyższy uznał, że nie ma takiej możliwości. – Sąd Najwyższy podtrzymał stanowisko, że strona amerykańska m.in. nie zagwarantowała uczciwego procesu. Rozstrzygnięcie nie ma nic wspólnego z orzekaniem o winie czy niewinności Romana Polańskiego. To wyłącznie spór proceduralny – podkreślił raz jeszcze Gajek.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Zuzanna Dąbrowska.

Polskie Radio 24/pr

Debata Dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

________________ 

Data emisji: 6.12.16

Godzina emisji: 17:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jubileusz Romana Polańskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2013 19:51
Laureat niezliczonej liczby nagród, autor takich arcydzieł jak „Nóż w Wodzie”, „Pianista” oraz „Dziecko Rosemary”. Roman Polański w niedzielę skończył 80 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co stanie się z Romanem Polańskim?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 15:26
Stany Zjednoczone domagają się od Polski zgody na ekstradycję Romana Polańskiego. Amerykański wymiar sprawiedliwości od 1977 roku ściga reżysera w związku z oskarżeniem w sprawie dotyczącej współżycia z nieletnią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasacja w sprawie Romana Polańskiego odrzucona. "To kończy procedurę"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 13:40
Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w sprawie decyzji Sądu Okręgowego w Krakowie, który odmówił ekstradycji reżysera Romana Polańskiego do Stanów Zjednoczonych. – To oznacza, że w Polsce procedura w tym zakresie została zakończona – mówiła w Polskim Radiu 24 dr Hanna Gajewska-Kraczkowska, karnistka z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń