X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prezydent: referenda ws. konstytucji i uchodźców to odrębne sprawy

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 22:06
Referendum w kwestii przyjmowania uchodźców mogłoby się odbyć razem z wyborami parlamentarnymi w 2019 roku - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że nie jest zwolennikiem łączenia referendum ws. konstytucji z kwestią uchodźców; jak mówił są to rozłączne sprawy. O planowanych referendach: konstytucyjnym i w kwestii uchodźców mówili w audycji Debata Dnia Anna Sarzyńska (tygodnik „wSieci”) i Tomasz Walczak („Super Express”).
Audio
  • 08.06.2017 Tomasz Walczak i Anna Sarzyńska o prezydenckich planach referendalnych

Według Anny Sarzyńskiej sam fakt, że prezydent dopuszcza możliwość rozpisania referendum w kwestii przyjmowania uchodźców to ciekawa informacja. – Natomiast w sprawie referendum konstytucyjnego też może się jeszcze wiele wydarzyć. Termin 11 listopada 2018 roku nie wszystkim w PiS się podoba. Ta data rodzi obawy, że Święto Niepodległości da asumpt do prowadzenia kampanii do ostatniej chwili, co nie musi być korzystne dla PiS – mówiła dziennikarka.

Jak podkreślał Tomasz Walczak, sprawy ustrojowe są na tyle zawiłe, że niezbyt zajmują Polaków. – Przypomnijmy spór o Trybunał Konstytucyjny, który emocjonował tak naprawdę bardzo małą część Polaków. Dla reszty to była tak abstrakcyjna sprawa, że nie wiedzieli o co chodzi – powiedział. - Kiedy rozpocznie się debata na temat konstytucji, to nie wyobrażam sobie, że obywatele nagle zaczną o zmianach dyskutować między sobą – dodał gość Polskiego Radia 24.

Anna Sarzyńska wskazywała, że najważniejsza referendum konstytucyjnego jest kwestia jakie pytania zostaną zadane. – Liczy się na ile pytania będą rozstrzygające dla ustroju Polski. Stoimy na początku, zaczynają się konsultacje polityczne, to będzie debata na wiele miesięcy – mówiła Sarzyńska.

Zdaniem Walczaka wciąganie w spór o konstytucje obywateli to dowód na spychanie odpowiedzialności przez polityków. - Po pierwsze, że polska klasa polityczna przestaje ufać ekspertom, po to ich mamy, by za nas pisali prawo, a potem my możemy wyrazić opinię na ten temat. Po drugie, politycy mają przeczucie, że jak rozpisują referendum, to wszyscy mogą się wypowiedzieć. Moim zdaniem  to outsourcingowanie usług – stwierdził publicysta.

Goście PR24: Tomasz Walczak, Anna Sarzyńska Goście PR24: Tomasz Walczak, Anna Sarzyńska/ foto: PR24/AK

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem audycji był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/kk/PAP

Debata dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 08.06.2017

Godzina emisji: 17:07


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmiany w konstytucji. Komentarz eksperta

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 13:55
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział zmiany w konstytucji i referendum ws. nowej ustawy zasadniczej. Zapowiedź wywołała wiele komentarzy wszystkich ugrupowań politycznych. O procedurze i wprowadzeniu ewentualnych zmian w konstytucji opowiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jarosław Szymanek z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Tyszka: w Polsce nie ma demokracji. Nowa konstytucja jest potrzebna

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 08:18
Prezydent Andrzej Duda chce referendum w sprawie Konstytucji RP. Ma zostać przeprowadzone w 2018 roku, w 100-lecie odzyskania niepodległości. – Mam nadzieję, że PO-PiS nie będzie blokował tej debaty, bo oni się w tym ustroju świetnie czują. On dał im niesamowitą władzę – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz’15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Duda w orędziu do Polaków: potrzebujemy nowej Konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 20:45
Prezydent Duda do Polaków: Potrzebujemy nowej Konstytucji. Wspólnie stwórzmy nową Konstytucję - dla Polski, dla nas wszystkich. Prezydent w orędziu radiowo-telewizyjnym z okazji drugiej rocznicy wyboru na urząd prezydenta podkreślił, że ostatnie dwa lata to okres zasadniczych zmian społecznych, politycznych i gospodarczych. Przez ten czas obozowi Zjednoczonej Prawicy udało się przeprowadzić wiele istotnych reform, mimo że wielu w to nie wierzyło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszają konsultacje referendalne. "Referenda nie powinny być organizowane zbyt często"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 14:22
Prezydent rozpoczyna konsultacje w sprawie planowanego na 11 listopada przyszłego roku referendum konstytucyjnego. Andrzej Duda w czwartek spotka się z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim i marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim, a w poniedziałek z Pawłem Kukizem i przedstawicielami jego ugrupowania. 
rozwiń zwiń