X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Karol Gac: Jan Szyszko był człowiekiem wysokiej kultury i wiedzy w kwestiach środowiska

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 19:25
- Profesor Jan Szyszko wykazywał się często trzeźwą oceną, osądem, racjonalnym podejściem. To nie było łatwe w jego resorcie, zwłaszcza że presja na nim wywierana była niewiarygodna - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac. Wraz z Tomaszem Wróblewskim komentowali w "Debacie dnia" najważniejsze wydarzenia polityczne.
Audio
  • 09.10.19 Karol Gac: prof. Jan Szyszko był człowiekiem ogromnej kultury i wiedzy ws. środowiska
Jan Szyszko
Jan SzyszkoFoto: PAP/Leszek Szymański

Niespodziewana informacja o śmierci polityka Prawa i Sprawiedliwości oraz byłego ministra środowiska Jana Szyszki poruszyła dziś wielu Polaków. O polityku mówił prezes PiS podczas konwencji partii rządzącej w Kielcach, wspominali go także goście "Debaty dnia" Polskiego Radia 24, Karol Gac z DoRzeczy.pl oraz Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute.

EN_szyszko-1200.jpg
Nie żyje prof. Jan Szyszko, były minister środowiska w rządzie PiS

Wspomnienie Jana Szyszki

Goście Magdaleny Złotnickiej zostali zapytani o ich wspomnienia związane z byłym ministrem środowiska. Karol Gac mówił, że o śmierci polityka dowiedział się z wpisu prezydenta Andrzeja Dudy na Twitterze.

- To niewątpliwie bardzo smutna i bardzo zaskakująca informacja. Zapamiętam profesora jako człowieka wysokiej kultury osobistej i ogromnej wiedzy jeśli chodzi o kwestie środowiska. Był człowiekiem o ogromnej erudycji i wiedzy, niezwykle spokojnym - wspominał publicysta DoRzeczy.pl.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] "Kochał przyrodę i troszczył się o nią". Politycy wspominają Jana Szyszkę

- Ja osobiście nie znałem profesora Szyszki i nie mam osobistych wspomnień. Ale ważną dla mnie rzeczą była - trudna pewnie politycznie dla niego - dyskusja na temat wycinki drzew. Ktoś wreszcie, w całej dość hipokrytycznej atmosferze, która się wytworzyła w Polsce, powiedział, że właściwie nie ma powodu, żeby nie zaufać ludziom jeśli chodzi o wycinkę drzew. Że to jest ich własność, ich ziemia i nie można zakładać, że ludzie chcą źle i chcą niszczyć przyrodę. Że musimy im zaufać i oni będą wiedzieli najlepiej, co jest najlepsze dla ich otoczenia. To był miód na moje serce. W polskiej polityce bardzo brakuje większego zaufania i poszanowania własności - mówił Tomasz Wróblewski.

- Profesor Jan Szyszko wykazywał się często trzeźwą oceną, osądem, racjonalnym podejściem. To nie było łatwe w jego resorcie, zwłaszcza że presja na nim wywierana była niewiarygodna. Pamiętamy spór o Puszczę Białowieską. Wykazywał się niebywałą odpornością - przypomniał Karol Gac.

Jedynka Joachim Brudziński 1200.jpg
Joachim Brudziński: kolejna konwencja będzie poświęcona polityce prorodzinnej

Jak ważne są te wybory?

W "Debacie dnia" poruszono także temat zbliżających się wyborów. Prowadząca zwróciła uwagę na to, że wielu polityków podkreśla, że nadchodzące głosowanie ma być najważniejsze od 1989 roku. Tomasz Wróblewski stwierdził, że co wybory każda partia i każdy polityk to podkreśla, że podobnie najważniejsze wybory były 4 lata temu i podobnie zapewne będą za 4 lata.

- Dawno nie mieliśmy tak silnej polaryzacji. Za każdym razem, kiedy partie w swoich programach mało się różnią - a tak jest - to dochodzi do bardzo ostrej i spersonalizowanej rywalizacji. Konflikt między PiS a PO nie jest już tylko polityczny, dla wielu ludzi stał się osobisty, personalny, te podziały przechodzą także w poprzek rodzin. To nie jest dobre dla życia społecznego, ale służy wysokiej frekwencji - podkreślił.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Prof. Mieczysław Ryba: w wyborach będzie wysoka frekwencja, a to działa na korzyść PiS-u

- Te wybory niewątpliwie są ważne. To widzą też Polacy. Wczoraj był ostatni dzień dopisywania się do spisu wyborców. Nagle się okazuje, że jest rekordowa liczba wniosków i rekordowy przyrost dopisywania się do tego spisu - stwierdził z kolei Karol Gac.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

"Debatę dnia" prowadziła Magdalena Złotnicka.

Polskie Radio 24/jmo

_____________________

Data emisji: 09.10.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konwencja tematyczna PiS w Kielcach. Nowe pomysły dla polskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 15:30
O dotychczasowych działaniach na rzecz wsi oraz o planach na następną kadencję mówili w Kielcach przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. To za sprawą kolejnej konwencji tematycznej tego ugrupowania. W stolicy województwa świętokrzyskiego obecne były władze partii, członkowie rządu jak również kandydaci na posłów z tego okręgu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: sukces polskiej wsi przekłada się na sukces miast

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 17:15
- Strategia dla rolnictwa opiera się na trzech podstawowych działaniach, podstawowych obszarach: wsparciu dla rolnictwa, rozwoju rolnictwa i równych prawach w szczególności w Unii Europejskiej - powiedział w środę na konwencji PiS w Kielcach premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Krzysztof Ardanowski: tylko PiS ma sensowny program dla wsi

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 18:17
- PiS jest jedynym ugrupowaniem politycznym, które ma sensowny, logiczny program dla polskiej wsi - oświadczył w środę, podczas konwencji wyborczej PiS w Kielcach minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń