X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Trzaskowski zastąpi Kidawę-Błońską? Adam Borowski: PO nie ma dobrego kandydata

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 19:12
- W Platformie Obywatelskiej mogli sobie nie zdawać sprawy, że Małgorzata Kidawa-Błońska aż tak nie będzie sobie radzić. Choć codzienny kontakt powinien powiedzieć jej otoczeniu, że ona się nie nadaje, nie jest kobietą walki, gubi się i zalicza wpadki. Miała też katastrofalny sztab wyborczy, przecież to nie ona wymyślała swoje wystąpienia w sprawie bojkotu i zawieszania kampanii - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski ("Gazeta Polska"). Gościem był również Tomasz Krzyżak ("Rzeczpospolita"). 
Audio
  • Publicyści o wyborach prezydenckich (Debata dnia cz.1)
  • Publicyści o wyborach prezydenckich (Debata dnia cz.2)
Kandydatka PO w wyborach prezydenckich Małgorzata Kidawa-Błońska na sali obrad Sejmu
Kandydatka PO w wyborach prezydenckich Małgorzata Kidawa-Błońska na sali obrad SejmuFoto: PAP/Radek Pietruszka

W piątek o godz. 10 ma się odbyć zarząd Platformy Obywatelskiej, na którym Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnuje z ubiegania się o urząd prezydenta - wynika z informacji PAP. Nowym kandydatem ma być prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jako pierwsze informację tę podało w czwartek Radio RMF FM. PAP udało się ją potwierdzić.

semka.jpg
Piotr Semka: Małgorzata Kidawa-Błońska została postawiona w obliczu totalnego upokorzenia

Zdaniem Adama Borowskiego Platforma Obywatelska nie ma dobrego wyjścia. - Wydaje się, że powinni wybrać najlepszego swojego kandydata. Tymczasem ich kandydat wykazał niedojrzałość i brak kompetencji. Nieszczęściem PO jest też, że nie ma dobrego kandydata. Za Rafałem Trzaskowskim stoi sprawa podwyżek cen za wywóz śmieci, katastrofa ekologiczna w Warszawie oraz łożenie środków na ideologiczne programy. Można się spodziewać, że jako prezydent RP będzie forsował tego typu politykę. Wyborcy na wsi nie zagłosują na ideologicznego kandydata, Trzaskowski nie zdobędzie szerszego elektoratu - tłumaczył Adam Borowski. 

Problem wizerunkowy

Tomasz Krzyżak podkreślił, że o zastąpieniu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej mówiło się już od dłuższego czasu. - Od momentu gdy Kidawa-Błońska zaczęła bojkotować kampanię wyborczą, jej sondaże mocno pikowały w dół. Spodziewaliśmy się, że jeśli dojdzie do przesunięcia terminu wyborów, to PO będzie chciała wymienić swoją kandydatkę. Najpewniej dojdzie do tego w piątek. Czy będzie to nowe otwarcie dla partii? W związku z wewnętrznymi kłótniami nie wróżę im sukcesu - powiedział publicysta. Dodał, że pojawia się też problem wizerunkowy. - Jedyny przekonujący powód odsunięcia kandydatki to względy osobiste i rodzinne. Przecież jeszcze wczoraj ta kandydatura była dobra, tymczasem dziś staje się zła - podkreślił Tomasz Krzyżak. 

Małgorzata Kidawa-Błońska została kandydatem PO na prezydenta w grudniu ubiegłego roku, gdy wygrała prawybory z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem. Potem wsparcia Kidawie-Błońskiej udzieliły też inne ugrupowania tworzące Koalicję Obywatelską: Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni. W ostatnich tygodniach, po wybuchu pandemii koronawirusa, zawiesiła kampanię, wzywała też do bojkotu wyborów, jeśli miałyby się odbyć na podstawie ustawy z 6 kwietnia br.  Gwałtowne spadły też, według różnych sondaży, notowania Kidawy-Błońskiej - z ponad 20 proc. w lutym do ok. 4 proc. w kwietniu.  

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Debata dnia"
Prowadzący: Adrian Stankowski
Goście: Adam Borowski ("Gazeta Polska"),Tomasz Krzyżak ("Rzeczpospolita")

Data emisji: 30.04.2020
Godzina emisji: 15.35

Polskie Radio 24


Czytaj także

Trzaskowski za Kidawę-Błońską? Prezydent Warszawy nie chciał kandydować już w 2019 roku  

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 16:20
W piątek Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnuje z kandydowania na urząd prezydenta, nowym kandydatem ma być prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - wynika z nieoficjalnych informacji PAP. Sam Trzaskowski już w 2019 roku twierdził, że kandydować nie chce i nie będzie.
rozwiń zwiń