more_horiz

Tusk największym problemem opozycji? Lodowski: nie dziwię się takiej ocenie polityków Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 19:26
- Nie można się dziwić Lewicy. To zwykła strategia. Nazwałbym to nawet badaniem rynku. Do wyborów jest tyle czasu, że można sobie pozwolić na takie działanie. To normalna strategia polityczna w sytuacji, gdy opozycja zajmuje się sama sobą - podkreślił w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski. Gościem audycji był także Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". 
Zdaniem Macieja Gduli Donald Tusk jest największym problemem opozycji
Zdaniem Macieja Gduli Donald Tusk jest największym problemem opozycji Foto: PAP / Tomasz Gzell

Poseł Lewicy Maciej Gdula proponuje porozumienie opozycyjnych formacji: Lewicy, PSL-u i ruchu Polska 2050 - bez Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska. Polityk nazwał lidera PO największym problemem opozycji.

Zdaniem Marcina Piaseckiego "widać, że jest pewne mentalne zbliżenie między Lewicą, PSL-em i Polską 2050".

- Mówimy o partiach, z których na przykład PSL ma problem i z realnym, i z sondażowym przekroczeniem progu wyborczego. Lewica chyba jest pogrążona w kryzysie, który dotyczy zarówno kwestii programowych, jak i liderów formacji. Polska 2050 ma natomiast najwyższe poparcie. Nagle okazuje się, że politycznym wrogiem - zgodnie z propozycją Macieja Gduli - jest nie tylko PiS, ale także Donald Tusk i Platforma Obywatelska - zaznaczył dziennikarz.

"Powrót Tuska nie za bardzo się udał"

- Może wyszło z wewnętrznych partyjnych badań, że na niechęci do Donalda Tuska można uzyskać jakieś poparcie polityczne - dodał Marcin Piasecki. 

Miłosz Lodowski z kolei podkreślił, że powrót Donalda Tuska na polską scenę polityczną "nie za bardzo się udał". - Miał to być powrót z przytupem - powrót zbawiciela narodu. A wyglądało to bardziej jak próba łatania i cerowania tego, co Tusk zastał na miejscu - powiedział publicysta. 

Według niego "nie można się dziwić Lewicy". - To zwykła strategia, nazwałbym to nawet badaniem rynku. Do wyborów jest tyle czasu, że Lewica może sobie pozwolić na takie działanie. To normalna strategia polityczna w sytuacji, gdy opozycja zajmuje się sama sobą - zaznaczył Miłosz Lodowski. 

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
50:39 PR24 2022_01_17-18-06-24.mp3 Miłosz Lodowski i Marcin Piasecki o opozycji (Debata dnia) 

***

Audycja: "Debata dnia"

Prowadząca: Joanna Miziołek

Goście: Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"), Miłosz Lodowski (publicysta)

Data emisji: 17.01.2022

Godzina: 18.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem