more_horiz

Wypowiedzi opozycji ws. Odry. Biskupski: w Polsce polityką jest w tej chwili wszystko

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2022 19:38
- W Polsce polityką jest w tej chwili wszystko - stwierdził w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski zastępca redaktora naczelnego "Super Expressu". Odniósł się w ten sposób do mocnych wypowiedzi opozycji oraz zarzutów pod adresem rządu ws. sytuacji na Odrze. Z kolei Jakub Pacan z Tygodnika Solidarność dodał, że politycy opozycji nie wyciągają wniosków ze swoich poprzednich przegranych. 
Hubert Biskupski o wypowiedziach opozycji nt. Odry: w Polsce polityką jest wszystko
Hubert Biskupski o wypowiedziach opozycji nt. Odry: w Polsce polityką jest wszystkoFoto: PAP/Lech Muszyński

W Odrze wykryto złote algi, których zakwit mógł doprowadzić do śnięcia ryb. Obecność tych mikroorganizmów w próbkach wody z Odry potwierdził Instytutu Rybactwa Śródlądowego. W ocenie polskich władz, nie można mówić o skażeniu Odry rtęcią, co w połowie sierpnia ogłaszała marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.

- To się okaże czy te wypowiedzi pracują na plus, czy na minus dla opozycji - mówił Hubert Biskupski. - W Polsce polityką jest w tej chwili wszystko. Od kilku lat tak się dzieje. To jest sytuacja zbliżona do tej, którą mieliśmy dwa lata temu, tylko to było w przypadku awarii oczyszczalni ścieków Czajka. Wtedy takie histeryczne reakcje i wypowiedzi były ze strony rządu - zaznaczył.

Dodał, że nie sądzi, aby polityczna burza wokół Odry miała znaczący wpływ na na wynik wyborów parlamentarnych, "szybciej może mieć dość istotny wpływ na wynik wyborów samorządowych. Szczególnie w tych województwach, gdzie płynie Odra".

Opozycja nie wyciąga wniosków

- W Polsce pozyskiwanie nowych elektoratów jest bardzo trudne. Ci, którzy są zdecydowani, będą głosować na swoją partię - mówił z kolei Jakub Pacan. W jego opinii jednak politycy opozycji nie wyciągają wniosków ze swoich poprzednich przegranych.

Dziennikarz odniósł się też do dymisji szefa przedsiębiorstwa Wód Polskich Przemysława Dacy oraz szefa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka. W jego ocenie dochodzenie kto na jakim odcinku zawinił jest bardzo trudne, żeby więc stwierdzić czy te dymisje są wystarczające musi poczekać na więcej informacji z dochodzenia w sprawie skażenia rzeki.

W programie goście skomentowali też m.in. sondaż Kantaru dotyczący poparcia dla partii politycznych. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
51:43 PR24_mp3 2022_08_19-18-06-02 (1).mp3 Jakub Pacan (Tygodnik Solidarność), Hubert Biskupski (zastępca redaktora naczelnego "Super Expressu") o mocnych wypowiedziach opozycji w sprawie skażenia Odry ("Debata dnia"/ PR24) 

Czytaj także:

***

Audycja: "Debata dnia"

Prowadzący: Magdalena Złotnica

Goście: Jakub Pacan (Tygodnik Solidarność), Hubert Biskupski (zastępca redaktora naczelnego "Super Expressu") 

Data emisji: 19.08.2022

Godzina emisji: 18.06


PR24

ASP

Zobacz także

Zobacz także