more_horiz

"To nie powinno się zdarzyć". Publicyści komentują rozmowę prezydenta z pranksterami

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2022 19:02
W sieci pojawiło się nagranie mające przedstawiać rozmowę prankstera, podszywającego się pod Emmanuela Macrona, z prezydentem Andrzejem Dudą, do której miało dojść po eksplozji rakiety w Przewodowie. Sprawę tę skomentowali na antenie Polskiego Radia 24 publicyści - Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") oraz Miłosz Lodowski.
Żartowniś zadzwonił do Andrzeja Dudy
"Żartowniś" zadzwonił do Andrzeja DudyFoto: shutterstock.com/Tupungato

We wtorek Kancelaria Prezydenta przekazała, że po eksplozji rakiety w Przewodowie, w czasie trwających rozmów z szefami państw i rządów, doszło do połączenia z osobą podającą się za prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

"Andrzej Duda zorientował się po nietypowym sposobie prowadzenia rozmowy przez rozmówcę, że mogło dojść do próby oszustwa, i zakończył rozmowę" - poinformowano.

"Żartowniś" zadzwonił do Andrzeja Dudy

Kwestię tę skomentowali na antenie Polskiego Radia 24 publicyści - Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") oraz Miłosz Lodowski. - Jakiś czas temu mieliśmy analogiczną sytuację. To budzi mój niepokój. To nie powinno się zdarzyć, nawet w tak napiętym czasie - powiedział Maricn Piasecki.

Z kolei Miłosz Lodowski podzielił przekonanie swojego przedmówcy. - Nie powinno być tak, że każdy się może dodzwonić do prezydenta. To mocno szokujące - podkreślił.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
46:36 PR24_mp3 2022_11_22-18-06-17.mp3 Marcin Piasecki i Miłosz Lodowski o rozmowie prezydenta z pranksterami ("Debata dnia"/Polskie Radio 24)

 

* * *

Audycja: Debata Dnia

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Goście: Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"), Miłosz Lodowski (publicysta)

Data emisji: 22.11.2022 r.

Godzina emisji: 18.06

ng/kor

Zobacz także

Zobacz także