more_horiz

Publicyści komentują pomysł utworzenia komisji ds. wpływów Rosji w energetyce. "Bardzo dobra inicjatywa"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 19:10
- Działalność różnych dywersji powoduje, że informacje, które wypływają z mediów - zwłaszcza na temat polityki energetycznej - są nieprawdziwe. Pomysł powołania takiej komisji powinien się pojawić już o wiele wcześniej; to bardzo dobra inicjatywa - skomentował w Polskim Radiu 24 publicysta Jędrzej Lipski ("Dziennik Zachodni"). Gościem audycji był także Piotr Kusznieruk ("Trybuna").
PiS chce powołania komisji weryfikacyjnej, która zbadałby politykę energetyczną prowadzoną w latach 2007-2022
PiS chce powołania komisji weryfikacyjnej, która zbadałby politykę energetyczną prowadzoną w latach 2007-2022Foto: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej/Facebook

- Chcemy przedstawić projekt ustawy dotyczącej powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez rząd polski w latach 2007-2022 - zapowiedział w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński na wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim.

Kwestię tę skomentowali na antenie Polskiego Radia 24 publicyści - Piotr Kusznieruk ("Trybuna") oraz Jędrzej Lipski ("Dziennik Zachodni"). Zdaniem pierwszego z nich "po prostu zaczyna się okres przedwyborczy i zaczynają być realizowane różnego rodzaju próby podniesienia zainteresowania społecznego".

- Próby uruchomienia tego typu komisji są po prostu po to, by podnieść swoje poparcie w kampanii wyborczej - ocenił. Jak dodał, powoływane w przeszłości komisje śledcze "nie wyjaśniły niczego konkretnego w żadnych racjonalnych postępowaniach".

Powstanie komisja weryfikacyjna?

Z kolei zdaniem Jędrzeja Lipskiego "rzeczywiście jest duża zbieżność między rozpoczynającą się kampanią wyborczą a kolejnym pomysłem rządów Zjednoczonej Prawicy". Ponadto zwrócił uwagę, że transparentność przepływu informacji przeżywa obecnie dość duży kryzys.

- Działalność różnego rodzaju dywersji powoduje, że wszystkie informacje, które wypływają z mediów elektronicznych do odbiorców - zwłaszcza na temat polityki energetycznej - są nieprawdziwe. Więc moim zdaniem pomysł powołania takiej komisji powinien się pojawić już o wiele wcześniej - powiedział, zaznaczając, że "jest to bardzo dobra inicjatywa".

- Powołanie komisji może doprowadzić do transparentności przepływu informacji i wyjaśnienia opinii publicznej - w szczególności przed zbliżającymi się wyborami - kto tak naprawdę komu służył i dla jakich interesów działał - wskazał.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
46:47 PR24_mp3 2022_11_28-18-05-53.mp3 Piotr Kusznieruk oraz Jędrzej Lipski o pomyśle utworzenia komisji weryfikacyjnej, która zbadałaby politykę energetyczną ("Debata dnia"/Polskie Radio 24)

***

Audycja: Debata Dnia

Prowadząca: Joanna Miziołek

Goście: Piotr Kusznieruk ("Trybuna") oraz Jędrzej Lipski ("Dziennik Zachodni")

Data emisji: 28.11.2022 r.

Godzina emisji: 18.06

ng//PAP

Zobacz także

Zobacz także