more_horiz

Andrzej Potocki o komisji, która zbada rosyjskie wpływy w Polsce: rozświetli nam sytuację

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 19:06
- Jest to inicjatywa, która rozświetli nam sytuację do tej pory nie do końca wyjaśnioną. Chodzi m.in. o to, dlaczego nasz rząd dokonywał takich, a nie innych umów z Rosją - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci". Gościem "Debaty dnia" w Polskim Radiu 24 był także Hubert Biskupski z "Super Expressu".
Zdaniem Andrzeja Potockiego komisja śledcza pozwoli poznać więcej szczegółów dot. umów z Rosją
Zdaniem Andrzeja Potockiego komisja śledcza pozwoli poznać więcej szczegółów dot. umów z RosjąFoto: Shutterstock/ArtMediaFactory

Na wspólnej konferencji z prezesem PiS premier Mateusz Morawiecki ocenił, że po ataku Rosji na Ukrainę otworzyły się oczy wielu politykom zarówno na Zachodzie, jak i w Polsce. - Widzimy też doskonale, że niektórzy cały czas próbują ukryć swoje działania z przeszłości, przemalować swój wizerunek, zmienić nastawienie, zmienić świadomość Polaków, a Polacy zasługują na prawdę - powiedział. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość chce przedstawić projekt ustawy dotyczącej powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez rząd polski w latach 2007-2022.

Umowy z Rosją

Andrzej Potocki powiedział w Polskim Radiu 24, że komisja pozwoliłaby poznać szczegóły umów, jakich z Rosją dokonywał rząd PO-PSL. - Jest to inicjatywa, która rozświetli nam sytuację do tej pory nie do końca wyjaśnioną. Chodzi m.in. o to, dlaczego nasz rząd dokonywał takich, a nie innych umów z Rosją. Przede wszystkim jest to umowa gazowa. Dlaczego miała ona trwać tak długo? - powiedział.

- Płaciliśmy niebotyczne pieniądze za ten gaz i uniezależnialiśmy się od gazu z Rosji. Wiemy, co z tego wynikło dla naszych kieszeni. Jeżeli dokładniej przyjrzymy się budowie gazoportu, który miał stworzyć alternatywne źródło energii, to widzimy, że ta budowa była ewidentnie przedłużana - dodał.

Czytaj także:

Hubert Biskupski zaznaczył, że jego zdaniem te działania są obliczone przede wszystkim na zbliżające się wybory. - Jeżeli spojrzymy na konferencję prezesa PiS i premiera, to widzimy, że jest to odpowiedź na wniosek KO o powołanie komisji śledczej ws. ingerencji rosyjskich służb dot. sprowadzania rosyjskiego węgla - ocenił.

- To wszystko jest związane ze zbliżającymi się wyborami. Wchodzimy w najbardziej gorący okres przedwyborczy. Będzie się tutaj wiele działo i politycy będą sobie zarzucali wzajemnie zdradę i działanie na rzecz Rosji - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty

Posłuchaj
45:28 PR24_mp3 2022_11_29-18-06-19.mp3 Hubert Biskupski i Andrzej Potocki m.in. o pomyśle komisji śledczej dot. polityki energetycznej rządów (Debata dnia)

***

Audycja: Debata Dnia

Prowadząca: Janusz Życzkowski

Goście: Hubert Biskupski ("Super Express") oraz Andrzej Potocki ("Sieci")

Data emisji: 29.11.2022 r.

Godzina emisji: 18.06

dz/kor

Zobacz także

Zobacz także