more_horiz

Publicyści komentują wniosek Prokuratury Regionalnej w Szczecinie o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorkom

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 19:07
Gośćmi "Debaty Dnia" byli Mateusz Wyrwich (tygodnik katolicki "Niedziela") i Jakub Majmurek, redaktor "Krytyki Politycznej". Publicyści odnieśli się do wniosku Prokuratury Regionalnej w Szczecinie o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorkom: Ewie Wrzosek i Małgorzacie M. Śledczy chcą postawić im zarzuty przekazania informacji z ze śledztwa i niedopełniania obowiązków.
Prokuratura wnioskuje o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorkom.
Prokuratura wnioskuje o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorkom.Foto: IAR/Krystian Dobuszyński

Jak podała w czwartek w komunikacie Prokuratura Regionalna w Szczecinie, wnioski o uchylenie immunitetu dwóm warszawskim śledczym skierowano w ramach śledztwa dotyczącego ujawniania osobom nieuprawnionym informacji z prowadzonych postępowań karnych. Zarzuty, które śledczy zamierzają im przedstawić, dotyczą przekazania osobom nieuprawnionym informacji z toczącego się postępowania, niedopełniania obowiązków służbowych i - wobec prok. Ewy Wrzosek - także zaangażowania się w działalność polityczną.

Do wniosku Prokuratury Regionalnej w Szczecinie odnieśli się goście Debaty Dnia w Polskim Radiu 24, a byli nimi Mateusz Wyrwich (tygodnik katolicki "Niedziela") i Jakub Majmurek, redaktor "Krytyki Politycznej".


Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Posłuchaj
46:46 Debata (2).mp3 Publicyści o wniosku Prokuratury Regionalnej w Szczecinie o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorkom (Polskie Radio 24)

***

Audycja: Debata Dnia

Prowadzący: Adrian Stankowski

Goście: Mateusz Wyrwich (tygodnik katolicki "Niedziela") i Jakub Majmurek, redaktor "Krytyki Politycznej"

Data emisji: 1.12.2022 

Godzina emisji: 18.06

jb

Zobacz także

Zobacz także