X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Publicyści o sprawie Huawei. "Część sporu hegemonicznego"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 19:55
Czym zakończy się rywalizacja Stanów Zjednoczonych i Chin, której kolejną odsłoną jest sprawa Huawei? Czy czeka nas "bipolarny świat technologiczny". Dyskutowali o tym goście Łukasza Warzechy, Olga Doleśniak-Harczuk ("Nowe Państwo") i Bartłomiej Radziejewski ("Nowa Konfederacja").
Audio
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/ J. Lekavicius

Prezydent Donald Trump podpisał rozporządzenie zabraniające amerykańskim sieciom teleinformatycznym nabywania i użytkowania sprzętu od firm mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Ocenia się że jest ono skierowane głównie przeciwko chińskiemu koncernowi Huawei. Wielu obserwatorów uważa, że ten krok to rozpoczęcie kolejnej odsłony ekonomicznej "wojny" USA z Chinami. To zresztą nie jedyna odsłona rywalizacji tych krajów.

Olga Doleśniak-Harczuk ("Nowe Państwo") zaznaczyła, że "konkurencja (USA - red.) z Chinami jest prawdziwa i zaawansowana i nie to kwestia tylko technologii". - Komunistyczne Chiny nie są państwem z którym można sobie normalnie układać współpracę. To nie jest obliczalny partner - oceniła. Wskazała też na europejskich przywódców, którzy "w tej sytuacji są między młotem a kowadłem". Jej zdaniem potrzebują oni chińskiej technologii. - Te sankcje, które dziś trafiają Huawei, a za chwilę mogą trafić kolejne firmy - powiedziała na antenie PR24 Olga Doleśniak-Harczuk. Dodała, że Chiny były przygotowane na amerykańskie sankcje i zaczynają na nie reagować.

Bartłomiej Radziejewski ("Nowa Konfederacja") jest zdania, że spór  "jest częścią sporu hegemonicznego między Stanami a Chinami". - Przez lata dojrzewała sytuacja, w których Chiny, w dużej mierze za sprawą Ameryki, stały się bardzo bogate i bardzo potężne i zaczęły coraz bardziej wypychać strategiczne interesy amerykańskie z różnych obszarów - wskazał. Jego zdaniem "obecna sytuacja zmierza do tego, żeby albo Chiny stłamsić (...), czyli radykalnie podwyższyć koszty im rywalizacji z Ameryką tak, żeby zmusić do jakiegoś układu, który zablokuje ich dalszy wzrost (...), albo doprowadzi to do tego, że powstanie bipolarny świat technologiczny, a może w ogóle świat bipolarny".

Więcej w zapisie audycji, w której mowa była również o brexicie i ciszy wyborczej.

Rozmawiał Łukasz Warzecha.

PR24/msze

____________________ 

Data emisji: 26.05.2019

Godzina emisji: 18:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Agnieszka Dudzińska: Donald Tusk ma uwiarygodnić narrację Koalicji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 19:25
– Pojawienie się Donalda Tuska jest próbą ratowania bardzo proeuropejskiej narracji. Były premier ma uwiarygodnić przekaz Koalicji Europejskiej – powiedziała dr Agnieszka Dudzińska, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego. W Polskim Radiu 24 rozmowa o najważniejszych wątkach trwającej kampanii wyborczej.
rozwiń zwiń