more_horiz

Marcin Warchoł o artykule „GW” dotyczącym sędziego TK: nierzetelny

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 10:56
– Ten artykuł jest nierzetelny – mówił w Rozmowie Poranka Marcin Warchoł. Wiceminister sprawiedliwości w Polskim Radiu 24 odpowiadał na zarzuty „Gazety Wyborczej” wobec Mariusza Muszyńskiego, sędziego Trybunału Konstytucyjnego, który nie został dopuszczony do orzekania przez prezesa Andrzeja Rzeplińskiego.
Audio
  • 24.11.16 Marcin Warchoł o artykule „GW” dot. Mariusza Muszyńskiego
Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości; foto: PR24Mateusz Rekłajtis
Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości; foto: PR24/Mateusz Rekłajtis

„Gazeta Wyborcza” wskazuje, że sędzia Mariusz Muszyński zataił fakt, że w latach 90. pracował dla wywiadu. „Sama praca w służbach specjalnych nie jest przeszkodą w sprawowaniu funkcji sędziego. Przeszkodą jest zatajenie służby – słyszymy w TK” – czytamy w dzienniku.

– W tej sprawie należy podkreślić trzy sprawy – oceniał Marcin Warchoł. – W „GW” jest mowa o Niemcach, którzy w 1996 roku mieli wydalić Mariusza Muszyńskiego z kraju. Nie poproszono w tej kwestii o komentarz ani polskiego MSZ, ani Berlina. To już świadczy o braku rzetelności – mówił gość Polskiego Radia 24.

Wiceminister sprawiedliwości zaznaczył również, że ewentualna współpraca sędziego Muszyńskiego z wywiadem nie jest dla niego dyskwalifikująca. – Powinien być z tego dumny sam Mariusz Muszyński, powinno z niego być dumne państwo polskie; nie pracował przecież dla wywiadu PRL. Muszyński to profesjonalista, który kieruje się w swojej pracy wartościami moralnymi – wskazywał Marcin Warchoł. – Po trzecie, tajemnica państwowa wiąże aż do śmierci. Jeżeli sędzia pracował w wywiadzie, musiał zachować to dla siebie – pointował wiceminister sprawiedliwości.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/mp

24 Pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie rozmowy

_________________

Data emisji: 24.11.16

Godzina emisji: 8.40


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem