X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Minister edukacji: być może będzie trzeba rozważyć kwestię mandatów dla rodziców

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 09:00
- To sprawa do przedyskutowania, w porozumieniu z MSWiA zastanowimy się nad tego typu rozwiązaniami - odpowiedział Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, na pytanie o możliwość wprowadzenia mandatów dla rodziców, którzy nie sprawują odpowiedniej opieki nad swoimi dziećmi.
Audio
  • Dariusz Piontkowski o możliwości mandatów dla rodziców za brak właściwego nadzoru nad dziećmi ("24 pytania")
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: PR24/AK

W Polsce, podobnie jak w innych państwach Europy, trwa walka z koronawirusem. W powszechnej opinii specjalistów najlepszym sposobem na ograniczenie pandemii jest jak najrzadsze wychodzenie z domu. Jednak wraz z lepszą pogodą coraz częściej widać grupy młodzieży, które korzystając ze wstrzymania pracy szkół, spotykają się "na świeżym powietrzu". Jest to niezwykle niebezpieczne, bo zwiększa ryzyko przenoszenia wirusa.

1200_szkoła_shutterstock.jpg
Dyrektor CKE: na dziś nie ma w planach przesunięcia terminów egzaminów

- Na razie apelujemy o to, by uczniowie pozostawali w domach i korzystali z możliwości edukacji w formie zdalnej. W większości apele te przynoszą efekt i Polacy stosują się do zaleceń. Proporcjonalnie mamy zdecydowanie mniej zachorowań niż w innych krajach. Jeżeli jednak będzie zauważalne to, iż coraz więcej młodzieży zbiera się poza miejscem zamieszkania, to być może będzie trzeba rozważyć wprowadzenie mandatów dla rodziców - wskazał Dariusz Piontkowski.

Obowiązkowe nauczanie online

Minister dodał, że wspomnianą sprawę resort edukacji musiałby przedyskutować w porozumieniu z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zaznaczył również, że do tej pory lekcje online nie miały charakteru obowiązkowego. Zmieni się to natomiast już od przyszłego tygodnia, co być może spowoduje, że większa część uczniów pozostanie w domach i skupi się na nauce.

- Ureguluje to specjalne rozporządzenie, które jest gotowe i prawdopodobnie dziś zostanie opublikowane. Najpierw chcieliśmy sprawdzić czy szkoły są gotowe. Również nauczyciele musieli przystosować się do tej formy nauczania - wyjaśnił rozmówca Krzysztofa Świątka.

Jedynka Dariusz Piontkowski 1200.jpg
Szef MEN: Ponad 92 proc. szkół przeszło na zdalny tryb nauczania

Przedłużenie zawieszenia pracy szkół niemal pewne

Na antenie Polskiego Radia 24 Dariusz Piontkowski nie wykluczył, że będzie musiało nastąpić przedłużenie zawieszenia funkcjonowania placówek oświatowych. Decyzję w tej sprawie podejmie premier. - Będziemy przy tym opierali się na prognozach ministra zdrowia oraz głównego inspektora sanitarnego. To oni są wiodący przy podejmowaniu tego typu decyzji - zaznaczył minister.

***

Audycja: "24 pytania"
Prowadzący: Krzysztof Świątek
Gość: Dariusz Piontkowski, minister edukacji
Data emisji: 20.03.2020
Godzina emisji: 07.35

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister edukacji: nauczycielom pracującym zdalnie należy się pełne wynagrodzenie

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 14:50
- Nauczycielom, którzy będą wykonywali pracę zdalnie, należy się pełne wynagrodzenie. Jeżeli będzie to tylko gotowość do pracy, będzie im się należało zasadnicze wynagrodzenie - poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Brane są pod uwagę różne scenariusze". Szef MEN o egzaminach ósmoklasistów

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 20:39
- Uczniowie dowiedzą się, co z egzaminem ósmoklasisty co najmniej na tydzień przed planowanym terminem jego przeprowadzenia - powiedział w czwartek minister edukacji Dariusz Piontkowski. Dodał, że brane są pod uwagę różne scenariusze, m.in. zastąpienie egzaminu konkursem świadectw.
rozwiń zwiń