X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Przewidujemy duże inwestycje w polską kulturę". Jarosław Sellin o wykorzystaniu funduszy unijnych

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 07:50
- Prowadzimy bardzo poważne inwestycje, a na polską kulturę trafi istotna kwota. Przykładowo aż 750 mln złotych będzie przeznaczone tylko na Muzeum Historii Polski. Dużych inwestycji będzie sporo - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Jarosław Sellin
Jarosław SellinFoto: PR24

Gość Polskiego Radia 24 mówił o inwestycjach w instytucje kulturalne ze środków unijnych. - Prowadzimy bardzo poważne inwestycje, a na polską kulturę trafi istotna kwota. Największą inwestycją będzie Muzeum Historii Polski, na które będzie przeznaczone ok. 750 mln złotych, ale dużych inwestycji będzie sporo - zapowiedział Jarosław Sellin.

20722053 (1).jpg
Miliardy z UE dla Polski. Prof. Grabowska: mieliśmy znakomitego negocjatora, na finansach zna się doskonale

"Jesteśmy zabezpieczeni"

- "Twarde koperty" dla Polski to prawie 750 mld złotych, a więc w perspektywie 7-letniej mamy 100 mld rocznie i to największy budżet, który dotąd realizowaliśmy - dodał.

Posłuchaj
12:19 PR24_MPLS 2020_07_23-07-16-16.mp3 Jarosław Sellin o inwestycjach w instytucje kulturalne dzięki środkom z budżetu UE (24 Pytania - Rozmowa Poranka/PR24)

Wiceminister odniósł się także do warunku praworządności. - Liberalne media wprost uderzały w ostatnich latach w Polskę i Węgry, aby je dyscyplinować, by realizować interesy wielkich graczy Unii Europejskiej. Sprawdzane będzie właściwe wydatkowanie otrzymanych środków, z czym się absolutnie zgadzamy, ale nie z interpretowanym dowolnie kryterium praworządności. Tutaj jesteśmy zabezpieczeni - podkreślił.

Czytaj także:

- Walka z korupcją jest znakiem firmowym rządu. Gdyby ktoś jeszcze chciał interpretować to inaczej, będzie musiała na to wyrazić jednomyślnie zgodę Rada Europejska. Nikt nam tu krzywdy nie zrobi i dzięki sojuszowi z Węgrami takie rzeczy nie przejdą - przyznał rozmówca.

W audycji również tematy rekonstrukcji rządu, wystawy IPN w Gdańsku oraz obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "24 pytania - rozmowa poranka"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Jarosław Sellin 

Data emisji: 23.07.2020

Godzina: 07.16

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Im nie chodzi o praworządność, ale o środki z UE". Czarnecki o negocjacjach na unijnym szczycie

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 20:47
- Nie sądzę, aby sprawa praworządności była clou obecnego szczytu przywódców państw unijnych. Niektóre kraje, na przykład Holandia, podnoszą tę sprawę. Ale nie chodzi jej o praworządność na Węgrzech czy w Polsce, ale o to, że ten kraj ma największy rabat do swojej składki członkowskiej. Chce go utrzymać - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dworczyk o porozumieniu na szczycie UE: premier Mateusz Morawiecki pokazał swoją skuteczność w negocjacjach

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 08:12
- Porozumienie, jakie zapadło podczas szczytu w Brukseli, należy określić jako bardzo duży sukces Polski, rządu i przede wszystkim premiera Mateusza Morawieckiego. Wymierną miarą skuteczności szefa polskiego rządu jest fundusz odbudowy. Toczyły się w tej kwestii twarde negocjacje - powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciejewski: rząd Zjednoczonej Prawicy jest skuteczny

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 16:14
- Rząd Zjednoczonej Prawicy jest na tyle skuteczny, że domaga się własnych interesów. Również do Węgier trafi przekaz, że Polacy są po tej samej stronie. Oby ta przyjaźń polsko-węgierska trwała nawet, gdyby na stanowisku premiera Węgier zabrakło Orbana - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski, publicysta "Sieci".
rozwiń zwiń