more_horiz

Gmina pozywa za fake news "strefy wolne od LGBT". Europoseł PiS: za kłamstwa trzeba pozywać

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 08:10
- Fake news, nieprawda, zataczają coraz szersze kręgi. Wykreowany przez lewicowego działacza fake news dotarł aż do Brukseli, a nawet za ocean, i światowi politycy na jego bazie budują opinię o Polsce - mówiła o akcji "strefy wolne od lgbt" na antenie Polskiego Radia 24 Jadwiga Wiśniewska, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Jadwiga Wiśniewska (PiS)
Jadwiga Wiśniewska (PiS)Foto: Lukasz Kalinowski/East News

Działacz LGBT Bart Staszewski jeździł do miejscowości, w których samorządy przyjęły stanowiska o gminie "wolnej od ideologii LGBT" i tam przy tablicy z nazwą miejscowości ustawiał tablicę z napisem "Strefa wolna od LGBT" (w kilku językach) a fotografię obu tablic publikował w mediach społecznościowych. Takie zdjęcie zrobił też w Zakrzówku. Gmina ta ma pozwać go za to do sądu. - Nasza gmina została przez niego zniesławiona - powiedział PAP wójt Józef Potocki.

Posłuchaj
09:39 Jadwiga Wiśniewska 24 wrzesień 2020 07_20_37.mp3 Jadwiga Wiśniewska o "strefach wolnych od LGBT" (Polskie Radio 24/24 pytania-rozmowa poranka)

CZYTAJ RÓWNIEŻ
1200_Staszewski_EN.jpg
"Tak powstają fake newsy w Polsce". Francuski dziennikarz krytykuje Barta Staszewskiego

"Fake news zatacza coraz szersze kręgi"

- Za kłamstwa trzeba pozywać - podkreśliła Jadwiga Wiśniewska. Przyznała, że "z dużą radością" przyjęła informację o tym, że "jedna z gmin pomówionych przez tego działacza lewicowego" planuje pozew.

Według polityk, "jesteśmy dziś świadkami wielkiej wojny dezinformacyjnej". - Fake news, nieprawda, zataczają coraz szersze kręgi. Wykreowany przez lewicowego działacza fake news dotarł aż do Brukseli, a nawet za ocean, i światowi politycy na jego bazie budują opinię o Polsce - stwierdziła. - Będziemy występować do Komisji Europejskiej z oficjalnym stanowiskiem w tej sprawie - powiedziała europoseł. 

Czytaj także:

"Złe owoce"

Jadwiga Wiśniewska odniosła się do polityk Sylwii Spurek, która nawołuje do tego, by "rządy Polski i Węgier poniosły wreszcie konsekwencje" w kwestii praworządności. Wskazała, że lewicowa europoseł "w Parlamencie Europejskim odbierana jest jako były wicerzecznik praw obywatelskich". - Ziarno, które sieje, przynosi bardzo złe owoce - oceniła Jadwiga Wiśniewska.

- Tzw. elitom brukselskim nie podoba się konserwatywny, prawicowy rząd w Warszawie. Dziś jesteśmy świadkami targowicy XXI w. Mamy do czynienia z sytuacją, że ludzie wybrani w Polsce po to, by dobrze jej służyć w Parlamencie Europejskim, postawili sobie za cel szkalowanie Polski - powiedziała gość Polskiego Radia 24.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "24 Pytania - rozmowa poranka"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Jadwiga Wiśniewska (europoseł PiS)

Data emisji: 24.09.2020

Godzina emisji: 7.20

ms, PAP

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem