X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceszef MZ ostrzega: będą kontrole i kary za nienoszenie maseczek w sklepach

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 08:07
- Sklepy to miejsca, gdzie przy dużej ilości osób może dochodzić do zakażeń, miejmy tego świadomość. Jeśli nie będziemy przestrzegać zasad - będziemy za to karani - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Wiceszef resortu zdrowia dodał, że według prawników resortu, obecne przepisy, a więc rozporządzenie, a nie ustawa, są wystarczające do nakładania kar. 
Audio
  • Waldemar Kraska: obecne przepisy pozwalają na karanie ludzi bez maseczek w sklepach ("24 pytania"/ PR24)
Waldemar Kraska
Waldemar KraskaFoto: PR24/AK

Ministerstwo Zdrowia chce karać za nienoszenie maseczek w sklepach i przestrzeni publicznej. Jak mówił w audycji "24 pytania" wiceszef resortu, Waldemar Kraska, niepokoi go, że "w dalszym ciągu część Polaków" nie używa w sklepach maseczek, czyli "nie chroni siebie i nie chroni osób, które są w ich pobliżu".

Gielerak 1200 twitter.jpg
"Siła wirusa tkwi w naszych słabościach". Dyrektor WIM o sytuacji epidemicznej w Polsce

"Maseczka, dystans, dezynfekcja"

- Będą większe kontrole obowiązku noszenia maseczek w sklepach. Nie będzie upominania, będą kary. Sklepy to miejsca, gdzie przy dużej ilości osób może dochodzić do zakażeń, mamy tego świadomość i jeśli nie będziemy przestrzegać zasad - będziemy za to karani - powiedział Waldemar Kraska. 

Czytaj także:

Wiceszef resortu zdrowia dodał, że według prawników resortu, obecne przepisy, a więc rozporządzenie, nie ustawa, są wystarczające do nakładania kar. Przywołał ostatni wyrok sądu w sprawie odmowy obsłużenia przez ekspedientkę klientki sklepu bez maseczki. Wyrok ten zapadł na korzyść ekspedientki. - Czekamy na uzasadnienie tego wyroku, bo sędzia, który go ogłaszał, mówił o luce prawnej. Nasi prawnicy uważają, że przepisy, które są, są wystarczające, ale jeśli będzie taka potrzeba - uszczegółowimy je. Apeluję: szanujmy się wzajemnie - podkreślił gość poranka Polskiego Radia 24. 

Gość "24 pytań" przyznał, że karanie to ostateczność, ale "musimy przestrzegać reżimu sanitarnego i ograniczeń". Maseczka, dystans, dezynfekcja - pamiętajmy o tym na co dzień - zaapelowął Waldemar Kraska. 


Posłuchaj
12:12 Kraska-MINZ-PR24_MPLS 2020_10_01-07-16-31.mp3 Waldemar Kraska: obecne przepisy pozwalają na karanie ludzi bez maseczek w sklepach ("24 pytania"/ PR24)

 

W rozmowie więcej na temat strategii walki z koronawirusem, a także o tym, kiedy możemy spodziewać się rekomendacji resortu co do wyjazdów na Wszystkich Świętych. Zachęcamy do wysłuchania nagrania.


60 proc. Polaków boi się zarażenia koronawirusem, 39 proc. nie podziela tych obaw – wynika z sierpniowego sondażu CBOS. W ciągu niemal półrocza poziom deklarowanych obaw zmieniał się w niewielkim zakresie, zmieniła się za to sfera zachowań w kontakcie z innymi ludźmi (PAP) 60 proc. Polaków boi się zarażenia koronawirusem, 39 proc. nie podziela tych obaw – wynika z sierpniowego sondażu CBOS. W ciągu niemal półrocza poziom deklarowanych obaw zmieniał się w niewielkim zakresie, zmieniła się za to sfera zachowań w kontakcie z innymi ludźmi (PAP)

***

Audycja: "24 pytania"

ProwadzącyStanisław Janecki

GośćWaldemar Kraska (wiceminister zdrowia)

Data emisji: 01.10.2020

Godz. emisji: 7.15


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Strategia walki z COVID-19 na jesień. Wiceminister zdrowia przedstawił szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 14:23
Trzy poziomy zabezpieczenia szpitalnego, zwiększenie roli lekarzy rodzinnych w kierowaniu na testy oraz lepsza dostępność do badań w kierunku koronawriusa - to tylko niektóre z założeń strategii walki z COVID-19 na jesień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jest to związane z naszą aktywnością i nieprzestrzeganiem zasad". Wiceminister zdrowia o wzroście zachorowań

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 14:13
- Wzrost liczby nowych przypadków COVID-19 wynika z naszej aktywności i z niestosowania się do zasad sanitarnych - skomentował piątkowe dane wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń