more_horiz

Robert Gontarz: Leszek Miller nie należy do jasnych postaci polskiej polityki

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 08:00
- Z Aleksandrem Kwaśniewskim był odpowiedzialny za sklejanie betonu postkomunistycznego z lewicą, która wtedy zaczynała - powiedział o Leszku Millerze w Polskim Radiu 24 Robert Gontarz (Prawo i Sprawiedliwość).
Robert Gontarz
Robert GontarzFoto: PR24/DB

Leszek Miller ogłosił, że nie zamierza przejść do nowej partii utworzonej z połączenia SLD i Wiosny. - Nigdzie nie przechodzę i nie życzę sobie być gdziekolwiek wcielanym. Nie jestem meblem, który można dowolnie przesuwać - stwierdził w nagraniu wideo opublikowanym w mediach społecznościowych.

Posłuchaj
13:58 PR24_mp3 2021_03_19-07-15-38.mp3 Robert Gontarz: Leszek Miller nie należy do jasnych postaci polskiej polityki (24 Pytania/Rozmowa Poranka)

Leszek Miller wydał oświadczenie dzień po tym, jak liderzy SLD Włodzimierz Czarzasty i Wiosny Robert Biedroń poinformowali, że kongres zjednoczeniowy Nowej Lewicy, która powstanie z połączenia obu partii, odbędzie się na początku wakacji albo tuż po nich. Wcześniej sąd zatwierdził zmianę statutu SLD, w tym zmianę nazwy partii na Nową Lewicę.

Liberadzki.jpg
Leszek Miller pożegnał się z SLD. Liberadzki: wybrał własną drogę

"Nie można odmówić mu intelektu"

Robert Gontarz ocenił na antenie Polskiego Radia 24, że Leszek Miller nie należy do najjaśniejszych postaci polskiej przestrzeni publicznej. - Nie uważam, aby Leszek Miller był jakąś szczególnie jasną postacią w polskiej polityce - powiedział.

Polityk zwracał uwagę na to, że byłemu premierowi "nie można odmówić intelektu". - Jednak nie wykorzystywał go w dobrej sprawie - powiedział.

- Nie było mnie jeszcze na świecie w czasie przemian w Polsce, ale to Leszek Miller odgrywał ważną rolę w łączeniu środowiska komunistycznego z tworzącą się lewicą - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Robert Gontarz (PiS)
Data emisji: 19.03.2021
Godzina emisji: 07.15

ks

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem