more_horiz

"Potrzebna jest nowa siła polityczna". Hanna Gill-Piątek o Polsce 2050

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 08:27
- Żeby wygrać wybory trzeba po swojej stronie mieć około miliona do dwóch milionów osób, które w tej chwili zraziły się do polityki, nie mają oferty, są niezdecydowane - mówiła w Polskim Radiu 24 Hanna Gill-Piątek (Polska 2050).
Hanna Gill-Piątek
Hanna Gill-PiątekFoto: PR24/TB

Według informacji opublikowanej przez portal wPolityce.pl chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 34 proc. badanych (spadek o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim sondażem). Zamiar głosowania na Koalicję Obywatelską zadeklarowało 27 proc. respondentów (wzrost o 3 punkty proc.). Polska 2050 w porównaniu z poprzednim badaniem straciła 2 punkty proc. - wskazało na nią 12 proc.

Na antenie Polskiego Radia 24 Hanna Gill-Piątek odnosząc się do koalicji, którą z Polską 2050 chciałby stworzyć Donald Tusk, wskazała, że "my spokojnie robimy swoją robotę i idziemy do przodu". - Wydaje nam się, że samo układanie się przed wyborami nastąpi dopiero pół roku przed ich spodziewanym terminem - powiedziała. - W tej chwili nie jesteśmy w stanie określić, w jakim układzie opozycja powinna iść do wyborów - dodała.

"Wizja Jarosława Kaczyńskiego"

Jak podkreśliła, "w Polsce jest bardzo wiele osób, które zawiodły się na polityce PiSu, które uwierzyły w dobrą zmianę i chciały jej". - Osoby, które wierzyły w wizję Jarosława Kaczyńskiego, srogo się na niej zawiodły przez te 7 lat - zaznaczyła i dodała, że "szczególnie przełomowy był wyrok TK ws. aborcji". - To wtedy wiele osób, które głosowy na Andrzeja Dudę straciło kompletne zaufanie do partii Jarosława Kaczyńskiego - oceniła.

Odnosząc się do samej partii, oceniła, że "PiS się musi skończyć". - To widać, że ten rząd gnije w środku, tam się wszystko rozpada - wskazała. 

Zapytana o receptę na wygranie wyborów, powiedziała, że "żeby wygrać wybory, to trzeba po swojej stronie mieć około miliona do dwóch milionów osób, które w tej chwili zraziły się do polityki, nie mają oferty, są niezdecydowane". - Do tego potrzebna jest nowa siła polityczna, jaką jest Polska 2050 - podkreśliła.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:28 PR24_mp3 2022_01_20-07-35-31.mp3 Hanna Gill-Piątek: wyborcy Prawa i Sprawiedliwości srogo się zawiedli (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzi: Stanisław Janecki

Gość: Hanna Gill-Piątek (Polska 2050)

Data emisji: 20.01.2021

Godzina emisji: 7.35


jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem