more_horiz

M. Dworczyk: D. Tusk nie zaryzykowałby konfrontacji z A. Dudą

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 08:00
- Decyzja Donalda Tuska nie jest dla mnie zaskoczeniem. Niejednokrotnie mówiłem, że nie wierzę, aby Tusk zaryzykował start w wyborach prezydenckich i konfrontację z Andrzejem Dudą - powiedział w PR24 szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.
Audio
  • M. Dworczyk: D. Tusk nie zaryzykowałby konfrontacji z A. Dudą ("24 pytania")
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: PR24

Shutterstock Donald Tusk 1200.jpg
Prof. Andrzej Gil: Donald Tusk zdał sobie sprawę, że jego czas w polskiej polityce minął

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział, że nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich. Były premier podkreślił, że ogłasza tę decyzję, bo "czas nagli, a nie chciałby w żaden sposób utrudniać opozycji procesu wyłaniania kandydatów".

Gość Polskiego Radia 24 Michał Dworczyk wskazywał, że decyzja Donalda Tuska nie jest dla niego zaskoczeniem, a sam Tusk miałby marne szanse w starciu z obecnie urzędującym prezydentem.

- Prezydent Andrzej Duda jest bardzo dobrze przygotowany. Zarówno do kampanii wyborczej, jak i do kolejnej kadencji - zapewniał.

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> J. Gowin: to prawdopodobnie rozstanie D. Tuska z polską polityką

shutterstock trybunał konstytucyjny 1200.jpg
Znamy kandydatów PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Partia podała nazwiska

"Zjednoczona Prawica łączy prawicę z centrum i liberałami"

Szef Kancelarii Premiera skomentował także kontrowersje wokół osób nominowanych przez Prawo i Sprawiedliwość do Trybunału Konstytucyjnego. Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch zostali zgłoszeni jako kandydaci klubu na sędziów. - Kandydaci PiS do Trybunału Konstytucyjnego to bardzo doświadczeni prawnicy. Prof. Krystyna Pawłowicz jest wieloletnim wykładowcą. Pozostała dwójka kandydatów to także doświadczeni i merytoryczni kandydaci - mówił.

Michał Dworczyk powiedział, że to, czy prezydent Andrzej Duda zablokuje kandydaturę Stanisława Piotrowicza, jest już pytaniem do prezydenta. - Na chwilę obecną nie ma ku temu żadnych przesłanek merytorycznych - tłumaczył.

- Dzisiaj Zjednoczona Prawica jest szeroką formacją, która grupuje różne środowiska. Zarówno te prawicowe, jak i centrowe oraz liberalne - dodał gość PR24.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadząca: Eliza Olczyk

Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)

Data emisji: 06.11.2019

Godzina: 7:15

Zobacz także

Zobacz także