more_horiz

Rząd walczy z inflacją. Poseł PiS: chcemy wesprzeć naszych obywateli w tym trudnym czasie

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 08:10
- Rząd PiS, współpracując z Bankiem Centralnym, z Radą Polityki Pieniężnej, stara się w jakiś sposób pokonać inflację - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (PiS).   

- Projekcje inflacji pokazują, że przedłużenie tarcz antyinflacyjnych na kolejny rok będzie niezbędne. Decyzje co do tego, jakie sektory one obejmą, będą podejmowane za około dwa miesiące - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

M.in. o wysokim poziomie inflacji, sposobach niwelowania jej skutków mówił Jan Mosiński. - Rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego poszukuje takich rozwiązań, które będą skuteczne i w jakiś sposób ulżą obywatelom w tym trudnym czasie pocovidowym i wojny na Ukrainie. Wcześniej, zanim wprowadziliśmy pakiet dotyczący ulg dla kredytobiorców hipotecznych, rząd obniżył akcyzę, VAT na żywność, na nawozy sztuczne, obniżył ceny paliw. Chcemy wesprzeć naszych obywateli w tym trudnym czasie - podkreślił.  

Cześć polityków opozycji oskarża gabinet Mateusza Morawieckiego o rosnącą inflację. Poseł PiS przypomniał jednak, że inflacja to zjawisko globalne i każde z państw walczy z wysoką inflacją, która nie była notowana od dziesiątków lat we wszystkich krajach, nie tylko w Polsce. - Myślę, że każde państwo ma swoje recepty na to (walkę z inflacją - przyp. red.) - dodał. - Powoli będziemy spłaszczać trend - deklarował polityk PiS. 

W ocenie gościa audycji okres wakacyjny będzie probierzem, jeżeli chodzi o wzrost cen artykułów żywnościowych czy usług.

Według projekcji NBP inflacja w 2023 r. sięgnie 18,8 proc.

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
14:49 PR24_mp3 2022_07_18-07-08-11.mp3 Jan Mosiński o walce z inflacją ("24 pytania - rozmowa poranka")

***

Audycja24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadził: Mirosław Skowron 

Gość: Jan Mosiński (PiS)

Data emisji: 18.07.2022

Godzina emisji: 07.08

kmp

Zobacz także

Zobacz także