more_horiz

Afera korupcyjna w PE. Bogdan Rzońca: tego nie da się zamieść pod dywan

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 08:27
- Frakcja EKR musi punktować, wyjaśniać, walczyć o transparentność. Tego już nie da się zamieść pod dywan ani przykryć innym tematem - powiedział w Polskim Radiu 24 deputowany do Parlamentu Europejskiego z PiS Bogdan Rzońca. 

Afera korupcyjna wybuchła w grudniu ubiegłego roku wraz z aresztowaniem byłej wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego, greckiej socjalistki Evy Kaili, która jest podejrzana o branie ogromnych łapówek od Kataru. W sprawę zamieszana jest również jej rodzina i bliscy, a także inni przedstawiciele Parlamentu Europejskiego.

- Powstała grupa europosłów z różnych państw, która ma za zadanie wyjaśnić różnego rodzaju okoliczności, które prowadzą do możliwych korupcyjnych sytuacji. Z Polski będzie tam najprawdopodobniej Jacek Saryusz-Wolski - powiedział Bogdan Rzońca. 

"Trzeba to wyjaśniać i walczyć o transparentność"

Jego zdaniem "grupa trzymająca władzę w PE długo czuła się bezkarnie". - Teraz trwa tam wojna pod dywanem. Frakcja EKR musi punktować, wyjaśniać, walczyć o transparentność. Tego już nie da się zamieść pod dywan ani przykryć innym tematem - zaznaczył europoseł.

Według niego europejskie organy ścigania nadal będą wyjaśniały korupcyjny skandal. Ma w tym pomóc między innymi wymiana korespondencji pomiędzy prokuraturami państw Unii Europejskiej

Afera korupcyjna wciąż jest ważnym tematem w europarlamencie. Kwestią tą interesują się także europejskie media. 

Czytaj także:


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
16:35 PR24 2023_01_26-07-07-22.mp3 Bogdan Rzońca o aferze korupcyjnej w PE (24 pytania - Rozmowa poranka) 

***

Tytuł audycji: 24 pytania - Rozmowa poranka
Prowadzący: Stanisław Janecki
Gość: Bogdan Rzońca (europoseł PiS)
Data emisji: 26.01.2023
Godzina emisji: 7.06

bartos/kor

Zobacz także

Zobacz także