more_horiz

Porozumienie i AgroUnia łączą się. Sachajko: nie jest programem ciągłe powtarzanie, że jest źle

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 09:15
- To porozumienie to walka o stołki, walka o dostanie się do parlamentu tylko po to, by poprawić swój byt. AgroUnia nie ma swojego programu - jest już partią, choć inaczej się nazywa. Powinna przedstawić program pozytywny - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko (Kukiz’15).

W niedzielę w Warszawie Zarząd Krajowy Porozumienia obradował ws. decyzji partii dotyczącej startu w wyborach. Prezes Porozumienia Magdalena Sroka poinformowała po obradach, że od Zarządu Krajowego Porozumienia otrzymała "zielone światło" w zakresie współpracy z Michałem Kołodziejczakiem i AgroUnią.

Jarosław Sachajko komentował te doniesienia. Ocenił, że zasadniczym celem tego sojuszu jest "walka o stołki", czyli korzyści wynikające z zostania posłem. - Współpracowałem z panem Michałem Kołodziejczakiem, jak tylko startował. Myślałem, że będzie szukał pozytywnych rozwiązań dla polskiego rolnictwa. Nie jest programem mówienie cały czas, że jest źle. Jeśli robi się to bez przerwy, kiedyś się trafi, że tak będzie - stwierdził.

- Trzeba pozytywnych zmian, które my zaproponowaliśmy w obywatelskim programie rolnym Kukiz’15, a które częściowo są realizowane. To m.in. sprawa ustawy wiatrakowej. Trzeba zabezpieczać rolnictwo w dywersyfikacji dochodów, AgroUnia tego nie robi, powiem wprost - kłamie. Opowiadanie takich skrajności, jak mówi AgroUnia w oderwaniu od tego, co dzieje się na rynkach światowych, jest absurdem. Niestety cześć osób się na to łapie - stwierdził gość audycji.

Portal Interia podał, że na posiedzeniu zarządu Porozumienia zdecydowano o połączeniu z AgroUnią w jedno ugrupowanie. Jak podał portal, "za głosowało 17 osób, siedem było przeciw, a cztery się wstrzymały". Połączenie z AgroUnią mieli poprzeć m.in. posłowie Iwona Michałek i Stanisław Bukowiec oraz Tomasz Urynowicz, a przeciwko był m.in. Jan Strzeżek. W obradach nie uczestniczył poseł Michał Wypij.

Posłuchaj
15:20 PR24_mp3 2023_02_07-07-35-34.mp3 Jarosław Sachajko o współpracy AgroUnii z Porozumieniem (Polskie Radio 24 / 24 pytania - Rozmowa poranka)

Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

ProwadzącyDorota Kania

Gość: Jarosław Sachajko

Data emisji: 07.02.2023

Godzina emisji: 7.35

PR24/ka/kor

Zobacz także

Zobacz także