more_horiz

Giertych i Petru bez poparcia paktu senackiego. Siemoniak: jako outsiderzy powinni startować na Podkarpaciu

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 10:19
- Jeśli jest się trochę outsiderem, to należy jechać tam, gdzie może być trudniej. Widziałem wymianę zdań, że politycy ci powinni spróbować swoich sił na przykład na Podkarpaciu. To byłoby wyzwanie, a nie Wilanów, Mokotów i Ursynów w Warszawie - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef PO Tomasz Siemoniak.

Pod koniec maja były lider Nowoczesnej Ryszard Petru ogłosił, że będzie startował w tegorocznych wyborach do Senatu z własnego komitetu. Miejsce, które sobie wybrał, to warszawski okręg nr 43 (Wilanów, Mokotów, Ursynów i Wawer). Jeszcze wcześniej Roman Giertych zapowiedział, że będzie startował w okręgu poznańskim do Senatu z własnego komitetu i liczy na to, że pakt senacki nie wystawi przeciwko niemu kandydata.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że jedyną drogą poparcia przez pakt senacki jest bycie w pakcie senackim. - Rozumiem, że Roman Giertych zgłosił swoją gotowość. Chciałby, żeby nie wystawiano przeciwko niemu kandydata. Wypowiedziała się senator Jadwiga Rotnicka, że ona ponownie zamierza kandydować. Również przewodniczący naszego klubu Borys Budka potwierdził, że Rotnicka będzie kandydatką w okręgu poznańskim. Politycy to nie są myszy pod miotłą, mają swoje aspiracje - powiedział Tomasz Siemoniak.  

Dodał, że podobna sytuacja dotyczy Ryszarda Petru. - W okręgach, o których mówimy, zawsze bardzo wysoko wygrywa kandydat KO. Nie jest sztuką tam się zgłosić. Jeśli jest się trochę outsiderem, to należy jechać tam, gdzie może być trudniej. Widziałem wymianę zdań, że politycy ci powinni spróbować swoich sił np. na Podkarpaciu. To byłoby wyzwanie, a nie Wilanów, Mokotów i Ursynów w Warszawie - podsumował Siemoniak. 

Posłuchaj
14:18 PR24 2023_06_07-07-36-22.mp3 Tomasz Siemoniak gościem Mirosława Skowrona (24 pytania - Rozmowa poranka)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Tomasz Siemoniak

Data emisji: 7.06.2023

Godzina emisji: 7.35

PR24/jt

Zobacz także

Zobacz także