more_horiz

Problemy z wodą w Azji Centralnej. Kacper Ochman wyjaśnia zawiłości związane z kryzysem

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2023 21:39
Azja Centralna, to region niezwykle skomplikowany jeśli chodzi o politykę, gospodarkę, ale także geografię. Rywalizujące ze sobą państwa, toczące spory graniczne, polityczne i etniczne, jednocześnie podlegają wpływom Rosji i Chin, a także zmagają się z kryzysem naturalnym - pustynnością, wysokimi temperaturami, a przede wszystkim brakiem wody.
Azja centralna ma problem z wodą i energetyką. W Polskim Radiu 24 mówił o tym Kacper Ochman
Azja centralna ma problem z wodą i energetyką. W Polskim Radiu 24 mówił o tym Kacper OchmanFoto: Alexander Lukatskiy / Shutterstock.com

W Polskim Radiu 24 zawiłości konfliktów między krajami Azji Centralnej - byłymi republikami radzieckimi: Kazachstanem, Uzbekistanem, Turkmenistanem, Kirgistanem i Tadżykistanem - a także wpływy Rosji i Chin w tym regionie omawiał Kacper Ochman, twórca portalu Kierunek Kaukaz.

Na początku audycji poruszony został jednak temat najnowszych doniesień o katastrofie lotniczej w Rosji, w której miał zginąć Jewgienij Prigożyn, szef Grupy Wagnera.

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
26:06 [PR24]PR24 (mp3) 23 sierpień 2023 20_32_50_Ochman.mp3 Kacper Ochman o sytuacji w Azji Centralnej ("Spojrzenie na Wschód" / PR24)

* * *

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"
Prowadzi: Michał Strzałkowski
Gość: Kacper Ochman (Kierunek Kaukaz)
Data emisji: 23.08.2023
Godzina emisji: 20.33

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także