2 kwietnia będzie obchodzony Dzień Osób Autystycznych
Autyzm zwykle ujawnia się u dzieci między trzecim a szóstym rokiem życia. Przejawia się często przez trudności w posługiwaniu się językiem i niemożnością prawidłowego rozwoju. Stowarzyszenie „Szlakiem tęczy” pomaga dzieciom dotkniętym autyzmem i ich rodzinom. Stwarza możliwości rehabilitacyjne, otaczając dzieci i ich rodziny opieką psychologiczną i terapeutyczną. O autyzmie mówili w audycji Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja Krystyna Dąbrowska i Ewa Kapuścik ze Stowarzyszenia „Szlakiem tęczy” z Nadarzyna.
2017-03-25, 01:00
Posłuchaj
Stowarzyszenie „Szlakiem tęczy” prowadzi psychoedukację rodziców i opiekunów i wyprowadza z izolacji. Krystyna Dąbrowska mówiła, że stowarzyszenie zostało założone przez rodziców dzieci niepełnosprawnych. – Rodzice spoza Warszawy z naszego stowarzyszenia zawsze borykali się z problemem rehabilitacji dzieci, więc pomyśleliśmy, że możemy stworzyć na miejscu możliwość rehabilitacji i pomocy rodzinom. Stworzyliśmy salę do rehabilitacji, gdzie zatrudniamy rehabilitantów, którzy pracują z nami od lat. Drugą sprawą jest opieka nad rodzinami, które są obciążone opieką nad chorym dzieckiem. Pomagamy wciągnąć tych rodziców w lokalne życie społeczne oraz edukujemy ich jak postępować z dzieckiem – powiedziała rozmówczyni Polskiego Radia 24.
Stowarzyszenie integruje niepełnosprawnych z pełnosprawnymi za pomocą organizacji wydarzeń i imprez. - Staramy się wprowadzać ludzi pełnosprawnych w środowisko ludzi niepełnosprawnych. Wprowadzamy np. młodzież gimnazjalną na nasze warsztaty, imprezy. Wychodzimy z tymi imprezami na zewnątrz. Organizujemy 10 imprez w ciągu roku. Są to imprezy na wolnym powietrzu, takie jak biegi lub wydarzenia okolicznościowe, związane z Bożym Narodzeniem, dniem dziecka i porami roku – mówiła Ewa Kapuścik.
Więcej w całej audycji.
Gospodarzem audycji był Maciej Woźniakiewicz.
REKLAMA
Polskie Radio 24/kk
__________________
Data emisji: 25.03.2017
Godzina emisji: 00:05
REKLAMA