more_horiz

Artur Sawicki: oddaje się krew dla kogoś, a nie za coś

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 08:45
- Ilu jest krwiodawców tyle jest motywacji, ale główną jest chęć niesienia pomocy czyli potrzeba życia nie tylko dla samego siebie - mówił prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi SHDK RP "Serce Pruszkowa", Artur Sawicki.
Audio
  • A. Sawicki o oddawaniu krwi ("Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sabinurce/Pixabay

Gość PR24 podkreślił, że u niego krwiodawstwo zaczęło się jeszcze na studiach. - Mój profesor  potrzebował dużo krwi gdy leżał w szpitalu. Wiele nie myśląc, oddałem krew, a trwało to pięć minut - mówił. Dodał, że klub w Pruszkowie stawia na wolontariuszy i dawców, ludzi młodych, a większość krwiodawców to ludzie młodzi z liceów.

- Krwiodawstwo wciąga i często jest tak, że trzy a nawet cztery pokolenia zajmują się krwiodawstwem i nawet mój teść oddał ponad 70 litrów krwi w swoim życiu. W sumie nasza rodzina oddał już 140 litrów krwi - Artur Sawicki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
krwiodastwo krew 1200.jpg
Jak pandemia koronawirusa wpłynęła na krwiodawstwo?

"Życie się zmienia"

Klub Honorowych Dawców Krwi SHDK RP "Serce Pruszkowa" przy Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie powstał 04 listopada 2014 r. Jest organizacją pożytku publicznego. Klub powołała do życia grupa zapaleńców, chcących pomagać innym ludziom i ratować życie ludzkie.

- Życie krwiodawców zmienia się diametralnie ponieważ kiedy odda się krew podczas jednej akcji, zaraz myśli się o następnej. Mamy wiele firm patronackich, które nas wspomagają stąd możemy dla naszych wolontariuszy przygotować miłe niespodzianki, ale większość oddaje krew dla kogoś, a nie za coś - podkreślił prezes Artur Sawicki.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie - reaktywacja"

Autor: Maciej Woźniakiewicz

Gość: Artur Sawicki (prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi SHDK RP "Serce Pruszkowa")

Data: 14.06.2020

Godzina: 7.36

Zobacz także

Zobacz także