more_horiz

Artur Sawicki: oddaje się krew dla kogoś, a nie za coś

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 08:45
- Ilu jest krwiodawców tyle jest motywacji, ale główną jest chęć niesienia pomocy czyli potrzeba życia nie tylko dla samego siebie - mówił prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi SHDK RP "Serce Pruszkowa", Artur Sawicki.
Audio
  • A. Sawicki o oddawaniu krwi ("Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sabinurce/Pixabay

Gość PR24 podkreślił, że u niego krwiodawstwo zaczęło się jeszcze na studiach. - Mój profesor  potrzebował dużo krwi gdy leżał w szpitalu. Wiele nie myśląc, oddałem krew, a trwało to pięć minut - mówił. Dodał, że klub w Pruszkowie stawia na wolontariuszy i dawców, ludzi młodych, a większość krwiodawców to ludzie młodzi z liceów.

- Krwiodawstwo wciąga i często jest tak, że trzy a nawet cztery pokolenia zajmują się krwiodawstwem i nawet mój teść oddał ponad 70 litrów krwi w swoim życiu. W sumie nasza rodzina oddał już 140 litrów krwi - Artur Sawicki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
krwiodastwo krew 1200.jpg
Jak pandemia koronawirusa wpłynęła na krwiodawstwo?

"Życie się zmienia"

Klub Honorowych Dawców Krwi SHDK RP "Serce Pruszkowa" przy Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie powstał 04 listopada 2014 r. Jest organizacją pożytku publicznego. Klub powołała do życia grupa zapaleńców, chcących pomagać innym ludziom i ratować życie ludzkie.

- Życie krwiodawców zmienia się diametralnie ponieważ kiedy odda się krew podczas jednej akcji, zaraz myśli się o następnej. Mamy wiele firm patronackich, które nas wspomagają stąd możemy dla naszych wolontariuszy przygotować miłe niespodzianki, ale większość oddaje krew dla kogoś, a nie za coś - podkreślił prezes Artur Sawicki.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie - reaktywacja"

Autor: Maciej Woźniakiewicz

Gość: Artur Sawicki (prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi SHDK RP "Serce Pruszkowa")

Data: 14.06.2020

Godzina: 7.36

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem