X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kulisy spraw. "Spowiedź Nikosia zza grobu"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 20:21
- Nikodem Skotarczak zginął w okolicznościach właściwych dla świata gangów i przestępczości zorganizowanej. Zginął w domu publicznym, w którym spędzał swoje urodziny w towarzystwie żony, przyjaciela oraz żony tego przyjaciela. Został zastrzelony – powiedział w Polskim Radiu 24 Tadeusz Batyr, autor książki "Spowiedź Nikosia zza grobu".
Audio
  • 07.02.19 Kulisy spraw: Tadeusz Batyr, autor książki "Spowiedź Nikosia zza grobu"
Nikodem Skotarczak
Nikodem Skotarczak Foto: Kraszewski / PAP

Skotarczak to jeden z najbardziej znanych gangsterów lat 80. i 90. - Z momentu śmierci "Nikosia" zachował się film, który krążył w środowisku gangsterskim. Natomiast w jego pogrzebie w Gdańsku wzięło udział ponad 1000 osób. Było to bardzo duże wydarzenie – powiedział Tadeusz Batyr.

- Trójmiejski gangster na różnych etapach swojego życia miał innych patronów. Myślę, że nie wszystkich do tej pory poznaliśmy. Oczywiście jego kariera rodziła się w latach 70. Najpierw był drobnym cinkciarzem, bramkarzem w dyskotekach. Ale to też kwestia, którą poddaję do dyskusji. Jego doświadczenie na "bramkach" jest przez niektórych kwestionowane. Do stanu wojennego na pewno był jednym z drobnych przestępców. Ale już w drugiej połowie lat 80. był doświadczonym złodziejem samochodów i szefem dużego przedsiębiorstwa, ale też co ważne – nie jedynym szefem. "Nikosia" znała cała Polska. Był on uosobieniem przestępczości zorganizowanej w latach 80. i 90., a cały jego "dwór", otoczenie wciąż pozostają anonimowe – podkreślił gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Rafał Dudkiewicz.

Polskie Radio 24/bartos

-------------------------

Data emisji: 07.02.2019

Godzina emisji: 19.10

Zobacz więcej na temat: przestępczość Trójmiasto
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nikoś" i spółka. Tak działała mafia na Wybrzeżu

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 20:55
– Trójmiasto zawsze było królestwem przemytników – mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wójcik, dziennikarz śledczy, autor książki "Mafia na Wybrzeżu". – Dlatego tamtejszy świat przestępczy był powiązany z takimi grupami, jak "Pruszków" czy "Wołomin" – wyjaśniał gość audycji Kulisy Spraw.
rozwiń zwiń