X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Poziom okrucieństwa tej zbrodni przeraża". Dziennikarz śledczy o sprawie "Skóry"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 19:41
Tematem kolejnego odcinka audycji "Kulisy Spraw" było morderstwo sprzed ponad 20 lat. Pod koniec 1998 roku 23-letnia studentka – Katarzyna Z. – została w brutalny sposób zamordowana. Sprawca zbrodni torturował, oskórował ofiarę, by na koniec odciąć jej kończyny. Red. Łukasz Kurtz rozmawiał na ten temat z dziennikarzem śledczym Piotrem Litką.
Audio
  • P. Litka: sprawa na pewnym etapie przerosła śledczych (Polskie Radio 24/Kulisy Spraw)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

policja zatrzymanie 663.jpg
Brutalne zabójstwo studentki. Szykuje się jeden z najbardziej skomplikowanych procesów

Do krakowskiego sądu dotarł akt oskarżenia przeciwko Robertowi J., oskarżonemu o zabójstwo studentki Katarzyny Z. w 1998 roku. Skórę i kawałki ciała młodej kobiety wyłowiono z Wisły w styczniu 1999 roku. Sprawcy nie udało się ustalić przez blisko 19 lat. Podejrzany Robert J. został aresztowany dopiero w 2017 roku. Teraz Prokuratura zakończyła śledztwo. Akt oskarżenia trafił do sądu, a podejrzany na ławę oskarżonych.

Piotr Litka, który jest autorem reportaży i publikacji nt. zbrodni z 1998 roku opowiedział o makabrycznym morderstwie. – Była to sprawa nietypowa dla polskich służb. Przypadki oskórowania ofiary trafiają się bardzo rzadko. Sprawa na pewnym etapie przerosła śledczych. Okrucieństwo sprawcy i nieprzygotowanie śledczych na taką sprawę, spowodowało, że śledztwo stanęło w martwym punkcie – stwierdził.

Morderca "na widelcu"

– Człowiek, który jest oskarżany o popełnianie tego przestępstwa, był już przesłuchiwany, był "na widelcu". W tamtym czasie błąd był po stronie niemocy prokuratury. (...) Poznałem Roberta J. Sprawił na mnie wrażenie człowieka bardzo ostrożnego, nieufnego wobec obcych. Wydaje mi się, że sam proces i wyjaśnienia mężczyzny przed sądem, będą bardzo obszerne. (...) Poziom okrucieństwa tej zbrodni przeraża – mówił dziennikarz śledczy.


Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiał Łukasz Kurtz

Polskie Radio 24/pb

------------------------------------

Data emisji: 10.09.2019

Godzina emisji: 19.10

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak