X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Piotr Nesterowicz: równolegle do reportaży pociągała mnie fikcja

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 14:57
- Człowiek czasami dojrzewa do pewnych rzeczy. Miałem w głowie pewne opowieści, które za mną chodziły od pewnego czasu. W pewnym momencie stwierdziłem, że chciałbym to napisać. Dalszy ciąg nastąpił gdy pokazałem to osobom, które stwierdziły, że jest to interesujące - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nesterowicz, autor książki "Jeremiasz".
Audio
  • Warto czytać: Piotr Nesterowicz o powieści "Jeremiasz"
Fragment plakatu spektaklu Jeremiasz
Fragment plakatu spektaklu "Jeremiasz"Foto: mat.promocyjne

Piotr Nesterowicz jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentem Polskiej Szkoły Reportażu, autorem esejów, reportaży oraz powieści i opowiadań fantastycznych, redaktorem naczelnym „Pisma”. Za książkę „Cudowna” otrzymał Nagrodę Literacką Prezydenta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego, nominację do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki oraz nominację do Literackiej Nagrody Nike.

"Jeremiasz" to powieść o świecie na granicy zagłady i  wielokulturowym Podlasiu. Tytułowy bohater powieści jest carskim śledczym, który przemierza Podlasie przełomu XIX i XX wieku. Kraina ta jest kotłem, w którym mieszają się narody i wyznania, gdzie cuda są na porządku dziennym, gdzie zaciera się granica między światem nadprzyrodzonym a rzeczywistym. Podróż stanie się dla Jeremiasza wędrówką w głąb własnej duszy i zagmatwanej rodzinnej historii.

Więcej w nagraniu

Gospodarzem audycji "Warto czytać" była Luiza Bebłot.

Data emisji: 9.09

Godzina emisji: 14.37


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przed premierą filmu – książka. "Kamerdyner" w księgarniach

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 19:18
"Kamerdyner" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, opowiedziana z epickim rozmachem historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Marek Klat, Mirosław Piepka – współautorzy książki, która ukazuje się przed premierą filmu o tym samym tytule (reż. Filip Bajon).
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Przedwiośnie” jako marzenie Żeromskiego o Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 20:20
– „Przedwiośnie” jest ważne nie tylko z literackiego punktu widzenia, ale również pod kątem dyskursu na temat odradzającej się Polski – powiedział w audycji „Między Kropkami” Marek Ławrynowicz, pisarz i poeta. Przy okazji akcji Narodowego Czytania rozmowa na temat istoty i przesłania dzieła Stefana Żeromskiego.
rozwiń zwiń