X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rzecznik MS: do końca marca odwołanych jest większość rozpraw w sądach

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 16:05
- Odwołane są te wokandy, które nie są pilne - mówił w Polskim Radiu 24 rzeczniczka ministerstwa sprawiedliwości, Agnieszka Borowska.
Audio
  • A. Borowska o sądach w czasie koronawirusa ("Gorący temat")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: corgarashu / shutterstock

Gość PR24 powiedziała, że wprowadzono procedury i zalecenia dotyczące ochrony przed koronawirusem w ponad 370 sądach w całej Polsce. - Udało się wprowadzić zalecenia GIS, tak by zmniejszyć ryzyko związane z koronawirusem. Odwołaliśmy wokandy, które nie są pilne do 31 marca. Pozostały rozprawy, które się toczą, dotyczą tymczasowego aresztowania, osób psychicznie chorych i spraw rodzicielskich – mówiła.

"Cyniczna walka polityczna"

morawiecki 1200 pap.jpg
"Wprowadzone rozwiązania niekomfortowe, ale konieczne". Premier o koronawirusie

Podkreśliła, że są zarządzenia prezesów sądów co do ochrony przed koronawirusem. - Stoły są przecierane, wszyscy zachowują odpowiednią odległość między sobą – dodała. Odnosząc się do zarzutów Stowarzyszenia Iustitia o tym, że w sądach nie jest bezpiecznie i nie zachowuje się procedur związanych z ochroną przed koronawirusem, powiedziała że "stanowczo zaprzecza tym doniesieniom i jest to zachowanie cyniczne".

- Rozumiem walkę polityczną, ale wykażmy się odpowiedzialnością. To prezesi sądów wprowadzili odpowiednie procedury i być może chodzi tylko o pojedyncze przypadki. Iustitia być może przejmowała się losem sędziów, sprzed 2 tygodni. Procedury są dawno wdrożone – zauważyła rzecznika resortu sprawiedliwości.

"Osadzeni w izolacji"

Dodała, że jeśli chodzi o więziennictwo to w izolacji przebywa 41 osadzonych, u których nie stwierdzono zarażenia koronawirusem, ale przebywali za granicą w rejonach zagrożonych epidemią.  Z tych samych powodów kwarantannę domową przechodzi 17 funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * * *

Audycja: "Gorący temat"

Prowadzi: Piotr Wąż

Gość: Agnieszka Borowska (rzeczniczka ministerstwa sprawiedliwości)

Data emisji: 14.03.2020

Godzina emisji: 15.06


PR24/jj

Czytaj także

"Jesteśmy przygotowani". Prezes Orlenu o dostawach paliwa w związku z epidemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 17:17
W związku z sytuacją spowodowaną wzrostem zakażeń koronawirusem prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapewnił, że w Polsce na stacjach nie zabraknie paliwa. Gość Polskiego Radia 24 mówił, że Orlen ma opracowanych wiele scenariuszy na wypadek zwiększenia zachorowalności i jest przygotowany na każdą ewentualność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Socjolog: brak paniki dot. koronawirusa świadczy o odpowiedzialności Polaków

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 16:25
- Nie ma masowych sytuacji czy emocjonalnych reakcji. Polacy są generalne optymistycznie nastawieni, oczekują tylko odpowiedniego ostrzegania i informowania nt. koronawirusa - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski (socjolog UW).
rozwiń zwiń