Piosenki „Solidarności”. Rozmowa z Lechem Makowieckim
– To piosenki, które były cegiełkami zmian – podkreślał w audycji Pamiętaj, to „Solidarność” Lech Makowiecki, poeta i muzyk. Gość Polskiego Radia 24 mówił o tym, jaką rolę kultura odegrała m.in. w czasie strajku w Stoczni Gdańskiej podczas Sierpnia 1980.
2017-11-17, 21:00
Posłuchaj
17.11.17 Piosenki „Solidarności”. Rozmowa z Lechem Makowieckim
Dodaj do playlisty
Sztandarowym przykładem pieśni patriotycznej, kojarzonej z narodzinami „Solidarności”, jest „Piosenka dla córki”. Utwór stworzony przez Krzysztofa Kasprzyka i Macieja Pietrzyka uznawany był za nieoficjalny hymn tworzącego się związku.
– Popkultura jest niedoceniania. Tymczasem, czy to w Powstaniu Warszawskim, czy to podczas Sierpnia 80’, przy każdym zamierzeniu, jakim jest niepodległość, odgrywa ona znaczącą rolę. O tym wszystkim trzeba mówić, trzeba śpiewać – wskazywał na naszej antenie Lech Makowiecki, który podkreślał, że muzyka jest ważnym środkiem przekazu także obecnie.
– To, że artyści nie powinni zajmować się polityką, to bzdura. Powinni i to bardzo. Namawiam, by wielkie gwiazdy naszego show-biznesu pośpiewały o Polsce – pointował gość PR24.
Więcej w całej rozmowie.
REKLAMA
Gospodarzem audycji był Leszek Rysak.
Polskie Radio 24/zz
_____________________
Pamiętaj - to Solidarność w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje
REKLAMA
Data emisji: 17.11.17
Godzina emisji: 20.35
REKLAMA