Program "Niepodległa". 2,5 tys. wniosków o wsparcie wydarzeń na 100 lat niepodległości
- Program „Niepodległa” łączy pod jednym wspólnym logo wiele inicjatyw podejmowanych w ramach obchodzenia stulecia odzyskania niepodległości. Zapraszamy Polaków do świętowania, co przekłada się na budowanie wspólnoty obywatelskiej przez uczestnictwo w wydarzeniach – mówił w audycji Rozmowa PR24 rzecznik biura programu „Niepodległa” Kamil Wnuk.
2018-05-21, 17:04
Posłuchaj
Według Kamila Wnuka świętowanie organizowane jest przez wiele instytucji. - Po pierwsze mamy fundacje, które działają w ramach wieloletniego programu „Niepodległa”. Są to duże instytucje kultury, które realizują 40 projektów zapraszających Polaków do świętowania w skali ogólnopolskiej. Zajmujemy się działaniami lokalnymi – prowadzimy program dotacyjny, który pomaga samorządowe i organizacje pozarządowe w pozyskaniu środków. Chodzi nam o to, by każdy Polak mógł uczestniczyć w jakimś wydarzeniu tam gdzie mieszka. Do tegorocznego programu zgłoszonych zostało 2,5 tys. wniosków na 120 mln zł, co jest rekordem w instytucjach kultury – powiedział gość Polskiego Radia 24.
Jak podkreślał rzecznik „Niepodległej”, program został rozpisany do 2021 roku. - Chcemy świętować z Polakami i zapraszać ich do celebrowania ważnych uroczystości w zależności od tego gdzie mieszkają. Trwają rozmowy nad rozszerzeniem programu do 2022 roku, aby objąć rocznicę Powstań Śląskich. Różne regiony w różnych lalach świętują, ponieważ nie wszystkie były włączane do Polski w 1918 roku. Natomiast w Warszawie 10 listopada na Stadionie Narodowym zorganizujemy duży koncert, transmitowany na żywo w telewizji i internecie. Musimy poczuć w sobie potrzebę do świętowania, „Niepodległa” jest dla wszystkich – mówił Wnuk.
Więcej w całej audycji.
Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach.
REKLAMA
Polskie Radio 24/IAR/PAP/cd
Rozmowa PR24 w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje
______________________
Data emisji: 21.05.2018
REKLAMA
Godzina emisji: 16:08
REKLAMA