X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Dziedziczak o braku ZNP przy okrągłym stole: to pokazuje, że ich działania są polityczne

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 18:38
- Na debacie przy okrągłym stole o kształcie systemu oświaty nie ma przedstawicieli ZNP i Koalicji Europejskiej. To pokazuje, że w strajku nauczycieli wcale nie chodziło o dobro systemu edukacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, poseł PiS. Gościem Adriana Klarenbacha była również posłanka Kukiz'15 Elżbieta Zielińska.
Audio
  • 30.04.19 Rozmowa PR24. Jan Dziedziczak (PiS) i Elżbieta Zielińska (Kukiz'15) o polskim systemie edukacji
Prezes ZNP Sławomir Broniarz
Prezes ZNP Sławomir BroniarzFoto: shutterstock/Grand Warszawski

"Rekomendujemy włoski protest w szkołach" - taki komunikat zamieścił w poniedziałek na Facebooku ZNP. "Zalecamy nauczycielom prowadzenie wyłącznie działań dydaktycznych i odwołanie wszystkich zajęć dodatkowych" - powiedział w poniedziałek szef ZNP Sławomir Broniarz.

Czytaj więcej
Broniarz shutterstock 1200.jpg
Sławomir Broniarz: rekomenduję nauczycielom prowadzenie wyłącznie działań dydaktycznych

- Ze strony ZNP słyszeliśmy tylko postulaty finansowe i polityczne, ponieważ Sławomir Broniarz jest w zasadzie politykiem, a nie prezesem związku. On się skupiał nad krytykowaniem wszystkiego, co robi rząd, bo był członkiem SLD i wspiera Koalicję Europejską. Trzeba też pamiętać, że chodził on na marsze KOD - mówił Jan Dziedziczak. Poseł PiS stwierdził również, że Sławomir Broniarz został sam. - Pozbawił nauczycieli pensji za kilka tygodni pracy i niestety bardzo zaszkodził prestiżowi zawodu. Nic dla środowiska jednak nie wywalczył. O podwyżki przede wszystkim walczyła "Solidarność", która nie szantażowała dobrem dziecka - dodał.

Elżbieta Zielińska oceniła zaś, że nasz system edukacji potrzebuje potężnych reform, a nie kosmetycznych zmian. - Wśród pracowników oświaty istnieje często negatywny dobór. Bywa, że nauczyciele nie są pasjonatami, tylko po prostu skończyli uprawnienia pedagogiczne i się załapali do pracy w szkole. Tacy ludzie później nie kształtują dobrze młodzieży - podkreśliła. Posłanka Kukiz'15 zaznaczyła także, że polski system edukacji często zabija kreatywność młodych ludzi. - Trzeba się zastanowić, czy nie powinniśmy wprowadzić naprawdę nowatorskiego systemu nauczania. Powinniśmy również przemyśleć, czy nie odejść od archaicznego podziału na przedmioty - komentowała gość PR24.

Czytaj więcej
KPRM mateusz morawiecki free 1200.jpg
Mateusz Morawiecki do szefa ZNP: debata bez państwa nie będzie pełna

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 30.04.2019

Godzina emisji: 17.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komentarz dnia: jak dalej potoczy się sprawa nauczycieli?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 15:53
Do sprawy odniesi się goście Jedynki: Jacek Ożóg z Telewizji Republika oraz Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawieszony strajk nauczycieli. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 15:55
Od soboty zawieszony jest strajk nauczycieli. Co teraz czeka polską edukację? Dyskutowali o tym goście Tadeusza Płużańskiego: Przemysław Harczuk, "Super Express" i dorzeczy.pl, Andrzej Rafał Potocki "Sieci", Sławomir Jastrzębowski, ekspert ds. wizerunku.
rozwiń zwiń