X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Misiło: tak duże zmiany w Kodeksie karnym w dwa dni to farsa i psucie prawa

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 18:25
Przygotowanie tak gruntownych zmian w Kodeksie karnym w ciągu dwóch dni, to farsa i psucie prawa - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Misiło, poseł Platformy Obywatelskiej. Polityk ocenił w ten sposób nowelizację Kodeksu karnego, m.in. zaostrzającą kary za pedofilię, przyjętą wczoraj przez Sejm.
Audio
  • Piotr Misiło: przygotowanie tak gruntownych zmian w KK w dwa dni to farsa (Polskie Radio 24/Gość Polskiego Radia 24)

Poseł przywołał w rozmowie komisję kodyfikacyjną z czasów odzyskania przez Polskę niepodległości, która "nad prawem, a później nad jego zmianami, pracowała po kilkanaście miesięcy". - Rząd PiS naprawdę duże zmiany robi w dwa dni - podkreślił poseł.

Piotr Misiło ocenił także działania Prawa i Sprawiedliwości jako "pozorne". - PiS nie chce wyjaśnić historii związanych z pedofilią w Kościele. Gdyby było inaczej, to powołałby specjalną komisję, albo zatrzymał księży podejrzanych o te przestępstwa do wyjaśnienia - przekonywał poseł Platformy Obywatelskiej.

"Widziałem mechanizmy, nie widziałem przemocy"

Piotr Misiło powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24, że widział mechanizmy, jakie bracia Sekielscy pokazali w swoim filmie. - Przez dwanaście lat byłem ministrantem. Nie widziałem aktów przemocy. Mówię jedynie o mechanizmie funckjonowania księży w parafiach - zaznaczył.

- Znam ofiarę pedofilii. Wychowaliśmy się na jednej ulicy. Stąd wiem, że pedofilia to traumatyczne przeżycie - dodał Piotr Misiło.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy Adriana Klarenbacha z Piotrem Misiło.

Rozmowa PR24 - wszystkie audycje

Polskie Radio 24/mbl

____________________ 

Data emisji: 17.05.2019

Godzina emisji: 17:17

Czytaj także

Sławomir Potapowicz: kwestia pedofilii jest bardzo istotna niezależnie od barw politycznych

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 18:24
- Często osoby, które miały skłonności homoseksualne i pedofilskie, były wykorzystywane przez Służbę Bezpieczeństwa. Bezpieka wykorzystywała tego typu słabości - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Potapowicz z Nowoczesnej.
rozwiń zwiń