X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Waldemar Sługocki: NATO gwarantem polskiego bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 17:49
- Chwalę dobre rozwiązania dla Polski - skomentował w Polskim Radiu 24 ustalenia szczytu NATO w Londynie poseł PO Waldemar Sługocki. - Bezpieczeństwo państwa polskiego jest ważne dla nas wszystkich, bez względu na to, jakie mamy poglądy polityczne - dodał.
Audio
  • 04.12.2019, "Rozmowa PR24". Gość: Waldemar Sługocki,poseł Platformy Obywatelskiej
Waldemar Sługocki
Waldemar SługockiFoto: PR24/AK
Obejrzyj
2019-12-04_SŁUGOCKI_KLARENBACH_PR24.mp4

Turcja zgodziła się na plan obronnościowy NATO dla Polski i krajów bałtyckich. Poinformowali o tym prezydent Litwy Gitanas Nausėda, który brał udział w zakończonym właśnie szczycie w Londynie, a chwilę później także szef Sojuszu Jens Stoltenberg.

Gość PR24 poseł Platformy Obywatelskiej Waldemar Sługocki uznał ustalenia szczytu za "ważną informację". - Należy cieszyć się, że wynik rozmów w Londynie w ramach szczytu NATO jest korzystny dla Polski. To był też test dla Donalda Trumpa - stwierdził polityk PO.

Czytaj także:
1200_Duda_Macron_PAP.jpg
Dr Jacek Raubo: trudno nie zakładać wyjścia Turcji z NATO

Bezpieczeństwo Polski ważne dla nas wszystkich

Gość PR24 przypomniał historię wstąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Podkreślał także znaczenie NATO dla światowego bezpieczeństwa. - NATO jest gwarantem polskiego bezpieczeństwa od 12 marca 1999 roku. Także bezpieczeństwa europejskiego. Bezwzględnie. Sojusz Północnoatlantycki jest dla Polski bardzo ważny - powiedział Waldemar Sługocki, który nie krył zadowolenia z ustaleń londyńskiego szczytu w zakresie spraw ważnych dla Polski. - Chwalę dobre rozwiązania dla Polski. Bezpieczeństwo państwa polskiego jest ważne dla nas wszystkich, bez względu na to, jakie mamy poglądy polityczne - dodał poseł Sługocki, który zaznaczył, że o sprawy wewnętrzne, polityczne można się sprzeczać dopiero wtedy, gdy jest zapewnione bezpieczeństwo militarne, a sytuacja międzynarodowa Polski jest stabilna.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prezydent Andrzej Duda na szczycie NATO w Londynie

Wspólna europejska armia

W audycji pojawił się także temat utworzenia wspólnej armii europejskiej. Powraca on regularnie w deklaracjach ważnych europejskich polityków którzy przekonują, że taka armia - jeżeli powstanie - powinna działać wewnątrz struktur Paktu Północnoatlantyckiego. - O europejskiej wspólnocie obronnej mówi się coraz więcej. Widać też coraz wyższe wydatki w kolejnej 7-letniej perspektywie na lata 2021-2026 na politykę obronną Unii Europejskiej - zauważył 
Waldemar Sługocki. Polityk w inej swojej wypowiedzi podkreślił, że
 wojska, które stacjonują dziś w Żaganiu, to też zasługa prezydenta Bronisława Komorowskiego i b. ministra MON Tomasza Siemoniaka. - Ciągłość państwa jest sprawą kluczową - podsumował w Polskim Radiu 24. 

***

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24/tb/PAP/IAR

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: poseł Waldemar Sługocki (PO-KO)

---------------------------------------

Data emisji: 04.12.2019

Godzina emisji: 16.35

Czytaj także

Prof. Mieczysław Ryba: NATO trapi kryzys wewnętrzny

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 11:35
- Francja, od czasów de Gaulle’a ma tradycję pewnej izolacji od Stanów Zjednoczonych, także w sferze polityki militarnej, miała marzenia tworzenia europejskiej potęgi za pośrednictwem wspólnoty europejskiej. Emmanuel Macron chciałby być nowym Napoleonem Europy, ale do tej roli nie dorasta – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najkrótszy szczyt NATO. Dyskusje pod Londynem w cieniu kontrowersji

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 14:15
W miejscowości Watford pod Londynem zakończył się jubileuszowy szczyt NATO. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji przypadającego w tym roku 70-lecia powstania Sojuszu. Polskę reprezentował prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

B. wiceszef MON: NATO rozwiąże problem związany z Turcją, radziło sobie z większymi podziałami

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 12:40
- W historii Sojuszu Północnoatlantyckiego tego rodzaju napięć i sporów było bardzo dużo. Na szczęście więcej jest rzeczy, które łączą państwa członkowskie - mówił w Jedynce były wiceszef MON, prof. Romuald Szeremietiew. Jak podkreślił, NATO poradzi sobie i z obecnymi problemami, związanymi ze stanowiskiem Turcji w kwestii planów obronnych dla państw bałtyckich.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Członkowie NATO zdecydowali: sojusz zostanie zreformowany

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 16:41
NATO powoła grupę ekspertów, która opracuje reformę Sojuszu - postanowili przywódcy 29 krajów członkowskich na zakończonym właśnie szczycie w Londynie. To konsekwencja dyskusji, jakie przetaczają się przez kraje Zachodu na temat potrzeby zmian w relacjach Europy i Ameryki.
rozwiń zwiń