X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Senator Lewicy: nie powinno dochodzić do sporów w polskiej delegacji do PE

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 10:42
- Podczas debaty w Parlamencie Europejskim objawiła się pewna słabość polskiej polityki. O kwestiach dotyczących naszego państwa powinniśmy dyskutować na miejscu, a nie poza granicami kraju - powiedział Wojciech Konieczny, senator Lewicy.
Audio
  • Wojciech Konieczny o debacie w Parlamencie Europejskim ("24 pytania")
Wojciech Konieczny
Wojciech Konieczny Foto: PR24 / Robert Bartosewicz

Spór wokół Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego był jednym z powodów zorganizowania w Parlamencie Europejskim debaty na temat praworządności w Polsce.

EN_czarnecki-1200.jpg
Ryszard Czarnecki: debata w PE pokazała, że stara UE grilluje nasz region Europy

Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości przekonywali w Strasburgu, że zmiany w sądownictwie były oczekiwane przez obywateli i nie naruszyły niezależności sędziów. Tymczasem według deputowanych Platformy Obywatelskiej, nowelizacje wprowadzone przez PiS doprowadziły do "poważnego naruszenia rządów prawa", co "może zagrozić pozycji Polski w Unii".

"Polemiki wewnątrz polskiej delegacji są niepokojące"

Na tle dyskusji dotyczącej reformy sądownictwa doszło m.in. ostrej wymiany zdań między Beatą Szydło a byłym minister spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim. Była premier przekonywała, że zmiany wprowadzane przez jej partię są zgodne z konstytucją, Sikorski replikował, że nie jest to takie pewne.

- Tego typu polemiki wewnątrz delegacji krajowej są niepokojące i nie powinno ich być. Nawet jeżeli ktoś wygra w tym sporze, to samo to, że rozgrywają się na arenie międzynarodowej, w Parlamencie Europejskim, obnaża pewną słabość naszej polityki. W kwestiach dotyczących naszego państwa powinniśmy dogadywać się na miejscu - podkreślił Wojciech Konieczny.

Czas na refleksję

Jacek Saryusz-Wolski 1200 kopia.jpg
Jacek Saryusz-Wolski: Polska nie może wycofać się z reformy sądownictwa

Senator zaznaczył, że sytuacja, w której polscy politycy dyskutują o polskich sprawach poza granicami kraju nie wydarzyła się po raz pierwszy podczas środowej debaty. Przypomniał, że już w 2014 roku podważano w Parlamencie Europejskim wyniki wyborów samorządowych.

- Każdy ma coś na sumieniu. Dlatego być może jest czas na refleksję. Przecież w naszym parlamencie jest miejsce na ostrą debatę i przedstawianie argumentów. Przede wszystkim europosłowie każdej ze stron powinni usiąść przy jednym stole i przed obradami europarlamentu przeprowadzić dyskusję, by ustalić pewne stanowisko, a także to, poza jakie obszary nie wychodzić. Chociaż tyle wypadałoby zrobić - podkreślił gość Polskiego Radia 24.

***

Audycja: "24 pytania"
Prowadzący: Stanisław Janecki
Gość: Wojciech Konieczny, senator Lewicy
Data emisji: 16.01.2020
Godzina emisji: 07.15

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Pałka: nie ma wymiernych dowodów na problemy Polski z praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 22:06
- Kilka dni temu PE odrzucił wniosek EKR o zajęcie się tematem praworządności we Francji, gdzie gołym okiem widać, że problem jest poważny. Tymczasem w Polsce nie ma jakichś wymiernych dowodów na to, że mamy problem z praworządnością - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta i politolog Piotr Pałka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sakiewicz: demokratyczna większość stanowi o systemie wymiaru sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 09:50
- Spójrzmy na bilans handlowy, spójrzmy na sytuację finansową Polski. Jakaś grupa w Europie jest niezadowolona z utraty postkolonialnego statusu Polski. Część polityków UE atakuje Polskę z tego powodu - powiedział Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli także Agaton Koziński ("Polska The Times") i Jarema Piekutowski ("Nowa Konfederacja").
rozwiń zwiń