X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rząd uruchomi inwestycje publiczne. Wiceminister aktywów: będzie to nasza kontrofensywa

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 17:28
- Gdy inwestycje prywatne będą siłą rzeczy ograniczane przez przedsiębiorców, to ze swoją polityką budżetową wejdzie państwo. Inwestycje publiczne to kolejna propozycja w walce z kryzysem - powiedział Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.
Audio
  • Artur Soboń o "odmrażaniu" polskiej gospodarki oraz o planowanych inwestycjach publicznych ("Rozmowa PR24")
Artur Soboń
Artur SobońFoto: PR24/AK

Z powodu pandemii koronawirusa w bardzo poważny sposób ucierpiała polska gospodarka. Rząd chce już w tym tygodniu stopniowo "odmrażać" biznes, aby mogła ona jak najszybciej się odbudować.

droga budowa 1200.jpg
Budowa nowych dróg da impuls gospodarce. Wyjaśniamy, jak samorządy mogą otrzymać dotacje na ten cel

"Dobry sygnał"

Podczas konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka przedstawione zostały plany inwestycji w budowę dróg, głównie samorządowych. Artur Soboń podkreślił, że bez ponownego uruchamiania gospodarki dochodziłoby tylko do pogłębiania skali kryzysu i recesji w zakresie PKB, jak i płynności w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Zaznaczył, że istotną kwestią jest również stan budżetu państwa.

- Bez jego zasilania środkami z gospodarki, nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować jako państwo. W pewnych obszarach, jak chociażby w służbie zdrowia, wydatki będą dużo większe i musimy być na to przygotowani. Dlatego sygnał od pana premiera jest dobry dla nas wszystkich, dla gospodarki i społeczeństwa - wskazał rozmówca Polskiego Radia 24.

Inwestycje publiczne kołem zamachowym w walce z kryzysem

premier 663.jpg
Premier: dziś budżet państwa i dług publiczny to główny mechanizm stymulowania gospodarki

Zgodnie z zapowiedziami, 30 mld zł z tarczy antykryzysowej zostanie przeznaczonych na uruchomienie inwestycji publicznych ze strony państwa. Jednym z przejawów tej aktywności będą działania podjęte w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, o czym mówił na środowej konferencji minister Adamczyk.

Artur Soboń stwierdził, że będzie to znak, iż rząd myśli nie tylko o bieżącej ochronie miejsc pracy czy dopłatach dla przedsiębiorców.

- W ten sposób wychodzimy z kontrofensywą i propozycjami zwiększenia inwestycji publicznych. Jednak do tego, by państwo mogło realizować taki plan, budżet musi być zasilany przez gospodarkę - dodał wiceminister.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych
Data emisji: 15.04.2020
Godzina emisji: 16.47

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister aktywów państwowych: gdyby rządziła PO, to przedsiębiorcy nie mieliby żadnej ochrony

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 19:05
- Niezależnie od tego, jak oceniamy Prawo i Sprawiedliwość oraz Platformę Obywatelską, to my mamy o 150 mld zł więcej w budżecie, niż gdy przejmowaliśmy go od naszych poprzedników. Dzięki temu możemy proponować realne rozwiązania jak tarcza antykryzysowa - powiedział Artur Soboń z PiS, wiceminister aktywów państwowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Witold Modzelewski: popyt w kraju trzeba odtwarzać

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 16:00
- Istotą problemu, który mamy, jest nieznane bezprecedensowe tąpnięcie popytowe. Oznacza to kryzys podażowy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski. - Popyt trzeba odtwarzać - podkreślił.
rozwiń zwiń