more_horiz

"Oszustwo wyborcze". Rzecznik Lewicy o realizacji przez Trzaskowskiego zobowiązań z karty LGBT+

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 18:20
- Prezydent Warszawy nie zrealizował absolutnie nic z podpisanej przez niego z wielką pompą karty LGBT+. W stolicy miały powstać centrum społeczności LGBT, pełnomocnik ds. osób LGBT, hostel. Nic z tych rzeczy nie ma - powiedziała Anna Maria Żukowska, rzecznik Lewicy.
Audio
  • Anna Maria Żukowska o realizacji obietnic Rafała Trzaskowskiego w stosunku do społeczności LGBT ("Rozmowa PR24")
Anna Maria Żukowska
Anna Maria ŻukowskaFoto: PR24/Adam Koniecki

Tuż po wygraniu wyborów na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał kartę LGBT+, w której zobowiązał się do zrealizowania inicjatyw postulowanych przez środowiska LGBT. Jednym z najważniejszych punktów było stworzenie hostelu interwencyjnego.

1200_LGBT_university_shutterstock.jpg
Robert Tekieli: polityków lewicowych cechuje mieszanie seksualności z polityką

"Może nie miał odwagi"

Deklaracja zakładała również "wprowadzenie miejskiego mechanizmu zgłaszania, monitorowania i prowadzenia statystyk" zachowań motywowanych homofobią i transfobią oraz powstanie centrum kulturowo-społecznościowego dla osób LGBT+.

- Rafał Trzaskowski podpisał kartę, jak został już prezydentem, wcześniej może nie miał odwagi. Nie zrealizował absolutnie nic z podpisanej z wielką pompą deklaracji LGBT+. W stolicy miały powstać centrum społeczności LGBT, stanowisko pełnomocnika ds. osób związanych z tym środowiskiem, hostel dla nich. Nic z tych rzeczy nie ma – zaznaczyła Anna Maria Żukowska.

trzaskowski-tt-1200.jpg
Bielan: widać już, że sztab Trzaskowskiego nie cofnie się przed niczym

Rzecznik Lewicy: Trzaskowski olał sprawę

Gość audycji "Rozmowa PR24" z pytaniem o możliwe powody braku realizacji wymienionych zobowiązań odesłała do samego Rafała Trzaskowskiego. – To oszustwo wyborcze. Olał sprawę, mówię to otwarcie, bo czuję się członkinią tej społeczności, mam kontakty z wieloma stowarzyszeniami zajmującymi się sprawami osób LGBT i wiem, że nic się nie dzieje - stwierdziła.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Anna Maria Żukowska, Lewica
Data emisji: 08.06.2020
Godzina emisji: 17.35

Polskie Radio 24/db

Zobacz także

Zobacz także