X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Poważna oferta, a nie chwyt wyborczy". Fogiel o "Koalicji Polskich Spraw"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 18:10
- Mam nadzieję, że propozycja "Koalicji Polskich Spraw" zostanie przyjęta i będzie to coś rozwojowego - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Radosław Fogiel
Radosław Fogiel Foto: PR24/AK

W audycji "Rozmowa PR 24" głównym wątkiem była ocena reakcji na wyborcze zwycięstwo prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda wygrywa z Rafałem Trzaskowskim. PKW podała oficjalne wyniki wyborów. Andrzej Duda otrzymał 51,03 proc. głosów w ponownym głosowaniu w wyborach prezydenckich - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza na podstawie danych z 100 proc. obwodów.

Radosław Fogiel odniósł się m.in. do wpisów Donalda Tuska w mediach społecznościowych. - Donaldowi Tuskowi zostały tylko tweety. To, co pisze, jest poniżej poziomu, który należałoby trzymać - stwierdził wicerzecznik PiS. - Od niedzieli możemy obserwować w mediach społecznościowych festiwal hejtu tych, którzy nie mogą pogodzić się z wynikiem wyborów wobec tych, którzy głosowali na Andrzeja Dudę - dodał i zaapelował o powstrzymanie emocji. - Wszyscy żyjemy w tym samym kraju - nawoływał.


Posłuchaj
11:51 FOGIEL.mp3 14.07.2020 Radosław Fogiel: Prezydent Andrzej Duda będzie propozycję Koalicji Polskich Spraw wcielał w życie. (Rozmowa PR24)

 

Gość PR24 był pytany także o to, jak zwycięstwo Andrzeja Dudy może wpłynąć na polską politykę. Adriana Klarenbacha interesowało m.in. to, czy PiS prowadzi rozmowy z PSL-em w celu wzmocnienia koalicji rządzącej.

- Nie ma takich rozmów jeżeli chodzi o koalicję. Ma ona stabilne poparcie w parlamencie (...) Jeżeli natomiast ktoś chce dołączyć do dobrej zmiany, to nasze drzwi są otwarte - stwierdził Radosław Fogiel.

"Prezydent Andrzej Duda będzie propozycję »Koalicji Polskich Spraw« wcielał w życie"

W audycji także o propozycji prezydenta Andrzeja Dudy z czasów kampanii prezydenckiej o nazwie "Koalicja Polskich Spraw". Przed II turą wyborów prezydenckich Prezydent Andrzej Duda zaproponował samorządowcom, ludowcom i Konfederacji rozmowy na temat najistotniejszych dla Polaków spraw. Powiedział, że chciałby być patronem takiej koalicji. Adresatami propozycji Andrzeja Dudy są politycy, którzy w swoich programach podnoszą wartości konserwatywne. Wśród ugrupowań parlamentarnych, oprócz Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia, które wchodzą w skład koalicji rządowej popierającej prezydenta, są to również Polskie Stronnictwo Ludowej, Kukiz'15 czy Konfederacja. 

pap_20191014_1EG Jarosław Kaczyński_1200x660.jpg
"Nie sądzę, by miały radykalny kształt". Macierewicz o możliwych zmianach w Zjednoczonej Prawicy

Do sprawy Andrzej Duda powrócił w minioną niedzielę. - Zachęcam do tej koalicji cały czas. Będę czynił wszystko, żeby ona rzeczywiście powstała - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas niedzielnego wieczoru wyborczego w Pułtusku.

-  Mam nadzieję, że propozycja "Koalicji Polskich Spraw" zostanie przyjęta i to będzie coś rozwojowego. Prezydent Andrzej Duda będzie propozycję "Koalicji Polskich Spraw" wcielał w życie. To była poważna oferta, a nie chwyt wyborczy - przekonywał Radosław Fogiel w PR24.

W audycji także o przyszłości Platformy Obywatelskiej w kontekście pojawienia się Rafała Trzaskowskiego, jako nowego lidera tego środowiska politycznego.


Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadził: Adrian Klarenbach

Gość: Radosław Fogiel (PiS)

Data emisji: 14.07.2020

Godzina emisji: 17.35

PR24/PAP/IAR/tb

Czytaj także

"Nie sądzę, by miały radykalny kształt". Macierewicz o możliwych zmianach w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 08:15
- Jest jasne, że będziemy musieli kontynuować dotychczasową linię i pewne działania, które będzie trzeba zintensyfikować, by sprostać konkretnym wyzwaniom. Nowa sytuacja wymaga nowych rozwiązań - powiedział Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Kempa: do zjednoczenia Polaków potrzebna jest wola obu stron

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 08:15
- Polacy to wspólnota, ale nie może być tak, że jedna ze stron sporu politycznego nieustannie atakuje drugą - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Kempa, europoseł, wiceszefowa Solidarnej Polski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Waldemar Paruch: w wyborach prezydenckich nie ma srebrnego medalu

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 11:52
- O jakim sukcesie Rafała Trzaskowskiego można mówić? W wyborach prezydenckich jest zwycięzca, a pozostali kandydaci są przegrani - powiedział prof. Waldemar Paruch, politolog z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, który w ten sposób odniósł się do komentarzy wskazujących, że wynik kandydata Koalicji Obywatelskiej w II turze można uznać za sukces.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pereira: wynik wyborów i frekwencja to dowód na akceptację obecnego kursu Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 10:09
- Andrzej Duda nie miał łatwo. Konfrontował się z kandydatem, który wziął udział w sztafecie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz i szef portalu tvp.info Samuel Pereira.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cezary Gmyz: w Niemczech źle przyjęto wynik wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 10:31
- Media niemieckie przez cały okres tej kampanii wiernie kibicowały Rafałowi Trzaskowskiemu i liczyły na zmianę na urzędzie prezydenckim w Warszawie - powiedział w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz z TVP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Krasnodębski: Trzaskowski coraz bardziej się męczył

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 12:30
- Widziałem spotkania pana prezydenta, kiedy jeździł po powiatach. Andrzej Duda po prostu lubi tych ludzi. Lubi się z nimi spotykać, lubi Polskę - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski. 
rozwiń zwiń