more_horiz

Szymon Hołownia: jestem spokojny, że niebawem będziemy mogli cieszyć się kołem parlamentarnym

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 17:18
- Jestem spokojny o to, że niebawem będziemy mogli cieszyć się taką instytucjonalną obecnością poprzez koło parlamentarne. Nie wiem, jak szybko uda nam się zbudować koła poselskie i senatorskie osobno, ale nie mamy też jakichś wilczych apetytów - powiedział Szymon Hołownia, lider ruchu Polska 2050.
Szymon Hołownia
Szymon HołowniaFoto: shutterstock/Karol Cygal

Według ostatniego sondażu Estymatora dla portalu DoRzeczy.pl ruch Polska 2050 Szymona Hołowni cieszy się popularnością 12,9 proc. wyborców, co plasuje go na trzecim miejscu po Prawie i Sprawiedliwości oraz Platformie Obywatelskiej. Z kolei w poniedziałek przejście z Koalicji Obywatelskiej do Polski 2050 ogłosił senator Jacek BurySzymon Hołownia zapowiedział, że w najbliższych tygodniach możliwe są kolejne transfery.

kolaz tusk schetyna 1200 ok.jpg
Schetyna mówi o nowym początku PO i współpracy opozycji. Wskazuje na Tuska

Koło parlamentarne

Lider Polski 2050 potwierdził w Polskim Radiu 24 planowanie dalszych transferów. Dodał przy tym, że jest to dopiero początek drogi. - Jesteśmy nastawieni na długi marsz i kolejne etapy. Dzisiaj kolejny etap, czyli pierwszy senator i wierzę, że nie ostatni, i wierzę, że to dopiero początek drogi. Jest tyle roboty do zrobienia, że przed nami nie miesiące, ale lata pracy, na którą musimy się dzisiaj nastawiać - powiedział Szymon Hołownia.

- Naturalne jest to, że kiedy pojawiło się na polskiej scenie politycznej nowe ugrupowanie, którego nie było w wyborach w 2019 roku, (...), że politycy z tych ugrupowań, które na polskiej scenie są od jakiegoś czasu, odkrywają, że z nami jest im bardziej po drodze. W momencie, w którym takie przejścia byłyby do Platformy Obywatelskiej, z całą pewnością słyszelibyśmy o odpowiedzialności i poczuciu odpowiedzialności. Także tym się nie przejmujemy - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zapowiedział, że już niedługo jego formacja będzie cieszyła się kołem parlamentarnym. - Jestem spokojny o to, że niebawem będziemy mogli cieszyć się taką instytucjonalną obecnością poprzez koło parlamentarne. Nie wiem, jak szybko uda nam się zbudować koła poselskie i senatorskie osobno, ale nie mamy też jakichś wilczych apetytów. Nam chodzi głównie o to, żeby dobrze zbudować się w przyszłych wyborach, a w tych wyborach zdobyć przynajmniej minimalną „pływalność w politycznym basenie” poprzez trzy byty takie jak koło poselskie, senatorskie i parlamentarne, które będą sprawnie działać - powiedział Szymon Hołownia.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
15:02 _PR24_AAC 2021_01_18-16-33-22.mp3 Szymon Hołownia o planach swojej formacji ("Rozmowa PR 24")

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Szymon Hołownia (Polska 2050)
Data emisji: 18.01.2021
Godzina emisji: 16.33

dz

Zobacz także

Zobacz także