X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Z nami nie będzie negocjacji". Poseł Konfederacji o rozmowach ws. ustawy o weryfikacji szczepień pracowników

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 18:44
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaprosiła szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę ws. wyjścia ponad podziałami z projektem dot. weryfikacji szczepień pracowników. - Z przedstawicielami Konfederacji nie będzie negocjacji - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Artur Dziambor. 

W poniedziałek marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że zaprosiła na środę na godz. 12 szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę ws. wyjścia ponad podziałami z projektem dot. weryfikacji szczepień pracowników. Podkreśliła, że ostatnio nasiliła się - jej zdaniem nieuzasadniona - krytyka rządu za działania w obliczu kolejnej fali pandemii COVID-19. Mówiła też, że nasiliła się krytyka wobec projektu ustawy firmowanego przez posłów PiS, który ma umożliwić sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony. "Ten projekt oczywiście do laski marszałkowskiej nie wpłynął, on został ogłoszony, ale natychmiast został potężnie skrytykowany" - powiedziała Witek.


twitter sejm free 1200 (1).jpg
"To będzie kolejny frontalny atak opozycji na rząd". Wojciech Szarama o środowym spotkaniu w Sejmie

Artur Dziambor z Konfederacji tłumaczył, że spotkanie będzie dotyczyło ustawy, która dwukrotnie spadała z obrad. - Minister Adam Niedzielski nalegał, żeby rząd zajął się ustawą nr 1449. Ostatecznie inna ustawa została złożona przez posłów Hoca i Rychlika. Pani marszałek Witek mówiła o trzech ustawach, 1449, złożonej przez posła Hoca oraz ustawie "Stop segregacji sanitarnej", która idzie w drugą stronę, uwalnia Polaków od ograniczeń - tłumaczył poseł Konfederacji.

W spotkaniu u marszałek Witek weźmie jednak udział przedstawiciel Konfederacji. - Będzie mówił o ustawie "Stop segregacji sanitarnej", która od kilku miesięcy czeka w sejmowej zamrażarce. Z przedstawicielami Konfederacji nie będzie negocjacji. Natomiast cztery największe kluby parlamentarne najpewniej spotkają się, by omówić wspólny front. Odpowiedzialnością za wprowadzenie czegoś tak mocno antyobywatelskiego lepiej jest się podzielić. Ustawa jest skandaliczna, a kalkulacja bardzo prosta. Jeżeli wszyscy będą za, to nikt nie będzie winny - podkreślił Artur Dziambor. 

Posłuchaj

14:36 PR24 2021_11_23-17-35-52.mp3 Artur Dziambor gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

Posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik poinformowali w środę, że do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Zgodnie z projektowanymi przepisami, jeśli pracownik nie będzie zaszczepiony, to przedsiębiorca będzie mógł zreorganizować pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu, gdzie nie będzie miał styczności z klientami.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Artur Dziambor (Konfederacja)
Data emisji: 23.11.2021
Godzina emisji: 17.35

PR24

Czytaj także

Marszałek Sejmu o projekcie ws. weryfikacji szczepień pracowników. Zapowiedziała spotkanie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 14:47
- Zaprosiłam na środę na godz. 12 szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę ws. wyjścia ponad podziałami z projektem dot. weryfikacji szczepień pracowników - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
rozwiń zwiń