more_horiz

Wcześniejsze wybory? Latos: opozycja szukałaby pretekstu, by się nie odbyły

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2022 17:20
- Uważam, że wcześniejszych wyborów w czerwcu nie będzie - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos. - Przede wszystkim nie chciałaby ich opozycja - podkreślił.

Mnożą się pogłoski dotyczące ewentualnych wcześniejszych wyborów parlamentarnych w Polsce. Jak mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia doradca prezydenta Paweł Mucha, do takowych nie dojdzie. Ocenił, że jest optymistą, jeśli chodzi o porozumienie PiS i Solidarnej Polski w ramach Zjednoczonej Prawicy.

W podobnym tonie wypowiadał się w PR24 Tomasz Latos. Poseł PiS oświadczył, że "to przede wszystkim opozycja tych wyborów by nie chciała". - W związku z tym, gdyby nawet pojawił się taki pomysł i został poddany realizacji, opozycja będzie wymyślać różne powody - rząd techniczny, zmiany w instytucjach i mediach - wszystko, by dać sobie pretekst do tego, aby w tej chwili nie głosować za skróceniem kadencji - ocenił szef sejmowej komisji zdrowia.

Czytaj także:

W jego opinii politycy opozycyjni kalkulują, że będą mogli powalczyć o władzę w terminie konstytucyjnym (jesień 2023 roku). - W tej chwili sami mają świadomość, że byłoby to bardzo, bardzo ciężkie - wskazał.

Posłuchaj
12:21 Tomasz Latos [PR24]PR24 (mp3) 11 maj 2022 16_35_45.mp3 Tomasz Latos o ewentualnych wcześniejszych wyborach (Rozmowa PR24) 

Tomasz Latos odniósł się też do kwestii głosowania ws. wybrania prof. Adama Glapińskiego na kolejną kadencję jako prezesa Narodowego Banku Polskiego. W jego opinii szef NBP pozostanie na swoim stanowisku, choć zostanie wybrany niewielką większością głosów. Poseł PiS przewiduje, że decyzja Sejmu w tej sprawie zapadnie czwartek.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Tomasz Latos (PiS)

Data emisji: 11.05.2022

Godzina: 16.35

ms

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem