more_horiz

Hołownia i Trzaskowski utworzą partię? Marta Wcisło komentuje doniesienia na temat nowego ugrupowania

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 19:16
- Rafał Trzaskowski jednoznacznie oświadcza, że absolutnie był, jest i będzie z nami. Jest bardzo ważną częścią naszego ugrupowania - podkreśliła w Polskim Radiu 24 poseł Platformy Obywatelskiej Marta Wcisło. 
Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski
Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski Foto: Ewe100pa, Tomasz Warszewski / shutterstock

Wybory parlamentarne w Polsce - jeśli nie dojdzie do przyspieszonych - powinny się odbyć jesienią 2023 roku. O tym wydarzeniu myślą już z całą pewnością przedstawiciele wszystkich sił politycznych w naszym kraju. Wśród polityków opozycji toczy się dyskusja o tym, czy poszczególne formacje mają startować samodzielnie czy w kilku blokach. W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia na temat planów utworzenia wspólnej partii przez Szymona Hołownię i Rafała Trzaskowskiego. 

- Rafał Trzaskowski jednoznacznie oświadcza, że absolutnie był, jest i będzie z nami. Jest bardzo ważną częścią naszego ugrupowania. Jest bardzo ważnym ogniwem łączącym samorząd z Koalicją Obywatelską - podkreśliła Marta Wcisło.

"Pasmo wpadek i afer"

- Rozmawialiśmy z Rafałem w kontekście złych rzeczy, które dzieją się każdego dnia w naszej ojczyźnie. Każdy dzień rządów Zjednoczonej Prawicy to pasmo nieustających wpadek i afer - dodała poseł. 

Zaznaczyła, że "dziś dowiadujemy się, że premier rządu Zjednoczonej Prawicy, zamiast negocjować, stosować szeroko pojętą dyplomację z naszym partnerem gospodarczym, obraża naszego partnera - Norwegię, od której będziemy kupować duże ilości gazu".

- A przypomnijmy: mamy zakontraktowane zaledwie 3,5 mld m sześc., a potrzebujemy 6 mld. Premier obraża naszego sąsiada. Otwiera kolejny front. Nawet minister Dera mówi, że tego typu kwestie załatwia się na forum dyplomacji, a nie przez środki masowego przekazu - podkreśliła Marta Wcisło.

Czytaj także: 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:14 _PR24_AAC 2022_05_24-17-36-04.mp3 Marta Wcisło o politycznych planach opozycji (Rozmowa PR24) 

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Marta Wcisło (poseł PO)

Data emisji: 24.05.2022

Godzina emisji: 17.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem