more_horiz

Andrzej Kryj: wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry jest bardzo kuriozalny

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 17:42
W Sejmie odbędzie się głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. - Po zapoznaniu się z tym dokumentem muszę powiedzieć, że jest on bardzo kuriozalny - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Kryj (PiS).
Andrzej Kryj: wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobro jest bardzo kuriozalny
Andrzej Kryj: wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobro jest bardzo kuriozalnyFoto: PR24

W czwartek po południu w Sejmie odbędzie się głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka wyraziła negatywną opinię w tej sprawie.

Andrzej Kryj, odnosząc się do tej kwestii na antenie Polskiego Radia 24, skomentował że "w ciągu ostatniej kadencji wniosków o wotum nieufności było już co najmniej kilka". - Jednak po zapoznaniu się z dokumentem w sprawie pana ministra Zbigniewa Ziobry, muszę powiedzieć, że ten wniosek jest ciekawy i bardzo kuriozalny - powiedział.

Wniosek o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry

Jak dodał, w uzasadnieniu wniosku jest mowa o "proputinowskiej postawie" oraz o tym, że "działania ministra sprawiedliwości spychają nasz kraj w ręce Władimira Putina". - Osoba reprezentująca wnioskodawców - pan Borys Budka - sugeruje, że będziemy mieli dziś [czwartek - red.] w Sejmie niezłe show, i to pokazuje, o co naprawdę w tym wszystkim chodzi - ocenił. Jak dodał, "gdyby chodziło o coś sensownego i konstruktywnego, to nikt by nie odnosił się we wniosku do kwestii wojny na Ukrainie".

Gość audycji wskazał również, że Zbigniew Ziobro "skupił wokół siebie grupę młodych i zdolnych polityków". Andrzej Kryj zwrócił także uwagę na działania, jakie podejmuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Wymienił między innymi cyfryzację, obieg dokumentów oraz zadania, które nie mają obciążenia czynnikiem ludzkim.

- Faktem jest, że odczucie społeczne może być takie, że w sądownictwie wiele się nie poprawiło, ale mamy tam do czynienia z czynnikiem ludzkim i nie zawsze wiemy, na ile te mechanizmy, a na ile ludzie sprawiają, że te sprawy długo się ciągną - powiedział.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:08 PR24_mp3 2022_05_26-16-35-08.mp3 Andrzej Kryj: wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry jest bardzo kuriozalny ("Rozmowa PR24"/Polskie Radio 24) 

Czytaj także:

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Andrzej Kryj (PiS)

Data emisji: 26.05.2022

Godzina emisji: 16.35

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem