more_horiz

"Wykorzystywana w wewnętrznej polityce Czech". Porzucek o kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 19:00
- Nasi przyjaciele z Czech za trzy tygodnie będą wybierać parlament i widać, niestety, że chcieli przeciągnąć negocjacje ws. Turowa na potrzeby swojej wewnętrznej polityki - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek z PiS.

Polska ma płacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów - postanowił w poniedziałek Trybunał Sprawiedliwości UE.

Turów Elektrownia free 1200.jpg
TSUE nakłada na Polskę karę za kopalnię Turów. Poseł KO: nie powinno do tego dojść

- Nie jestem zadowolony z rozstrzygnięcia ws. Turowa. Miałem jednak świadomość, że pani sędzia z Hiszpanii może taką decyzję podjąć. Od kilku miesięcy zdawaliśmy sobie sprawę, że nasi przyjaciele z Czech będą zwlekać z przyjęciem naszych szczodrych propozycji - przypomniał Porzucek.   

Rozmówca PR 24 podkreślił, że Polska nie zamknie kopalni Turów, bo jest to niezgodne z narodowym interesem. 

- Dla nas absolutnym priorytetem jest bezpieczeństwo energetyczne Polski, ale też zachowanie tysięcy miejsc pracy w tamtej części kraju - dodał gość audycji.  

Posłuchaj
12:30 PR24_mp3 2021_09_20-17-35-41.mp3 Marcin Porzucek o decyzji TSUE ws. kopalni Turów ("Rozmowa PR24") 

Polityk PiS zaakcentował, że polski rząd nie będzie ulegać jakimkolwiek naciskom TSUE, bo "bezpieczeństwo Polski i Polaków jest dla nas najważniejsze".

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozmowa PR 24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Marcin Porzucek (PiS)

Data emisji: 20.09.2021

Godzina emisji: 17.35

kmp

Zobacz także

Zobacz także