more_horiz

"Zamiast stanu wyjątkowego - wsparcie Frontexu". Liberadzki o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 18:17
- Frontex dawałby nam włączenie Unii Europejskiej w to przedsięwzięcie. Dlaczego my chcemy wziąć odpowiedzialność tylko na siebie? - pytał w Polskim Radiu 24 europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki, gdy mówił o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. 
Bogusław Liberadzki
Bogusław LiberadzkiFoto: PR24

Prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie przedłużające o 60 dni stan wyjątkowy. O jego wydłużeniu zdecydował wczoraj Sejm. Za wyrażeniem zgody na przedłużenie stanu wyjątkowego zagłosowało 237 posłów, przeciw było 179, od głosu wstrzymało się 31. W poprzedzającej głosowanie burzliwej debacie za przedłużeniem stanu wyjątkowego opowiedzieli się posłowie PiS i Konfederacji. Głosowanie przeciw zapowiadali posłowie KO i Lewicy, posłowie KP-PSL zadeklarowali wstrzymanie się od głosu.

mid-21930523 (1).jpg
Opozycja przeszkadzała szefowi MSWiA w jego wystąpieniu w Sejmie. Przerywano mu średnio co około pół minuty

- Głosowałbym przeciwko przedłużeniu stanu wyjątkowego - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki. Jak dodał, zupełnie inaczej uzasadniano wprowadzenie stanu wyjątkowego, niż jego przedłużenie. - Wtedy mówiliśmy o manewrach Zapad-2021 i potrzebie uchronienia granicy przed nieprzewidzianymi incydentami. Teraz jesteśmy prawie miesiąc po wprowadzeniu stanu wyjątkowego, mamy swoje doświadczenia, jeśli chodzi o jego osiągnięcia [...] Nie padły przekonujące informacje o tym, że stan wyjątkowy wykazał swoją wyższość - wyjaśnił polityk. 

Czytaj także: 

Pytany, co zamiast stanu wyjątkowego, gość "Rozmowy PR24" ocenił, że "służby graniczne - to nie ulega żadnej wątpliwości - wsparte przez Frontex". - Frontex dawałby nam włączenie Unii Europejskiej w to przedsięwzięcie. Dlaczego my chcemy wziąć odpowiedzialność tylko na siebie? - pytał. Rozmówca Polskiego Radia 24 podkreślił, że jest zwolennikiem dzielenia odpowiedzialności za bezpieczeństwo granicy białoruskiej z Unią Europejską. - Litwa dzieli, Łotwa dzieli, Polska nie chce - wskazał Bogusław Liberadzki. 

Posłuchaj
12:52 Liberadzki - PR24_mp3 2021_10_01-17-35-55.mp3 Bogusław Liberadzki o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej ("Rozmowa PR24")

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

ProwadzącyKrzysztof Świątek

GośćBogusław Liberadzki (europoseł Lewicy)

Data emisji: 1.10.2021

Godz. emisji: 17.35


mbl

Zobacz także

Zobacz także