more_horiz

"Jestem przekonany, że w niedługim czasie odegra w Polsce poważną rolę". Joński o Tusku

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2022 17:25
- Wiele wskazuje na to, że opozycji uda się porozumieć, Donald Tusk przewodzi rozmowom na ten temat. Życzę mu, żeby z sukcesem zakończył te rozmowy, żebyśmy mogli wygrać przyszłe wybory - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Joński z Inicjatywy Polskiej, która jest częścią Koalicji Obywatelskiej. 

Dziś swoje 65. urodziny obchodzi Donald TuskGość Polskiego Radia 24 przyznał, że życzenia złożył liderowi Platformy Obywatelskiej na Twitterze. - Przekazuję je również teraz. W Polsce jest niewielu polityków, którzy przeszli tyle szczebli kariery politycznej, od wicemarszałka Senatu po premiera i funkcje europejskie. Jego doświadczenie warto wykorzystać. Jestem przekonany, że w niedługim czasie odegra poważną rolę w Polsce, nie tylko na opozycji, ale w bloku, który będzie rządził Polską. Wiele wskazuje na to, że opozycji uda się porozumieć, Tusk przewodzi rozmowom na ten temat. Życzę mu, żeby z sukcesem zakończył te rozmowy, żebyśmy mogli wygrać przyszłe wybory - powiedział Dariusz Joński. 

Opozycja na razie nie zdecydowała, w jakiej formule pójdzie do wyborów. - Najważniejsze jest, aby ze sobą rozmawiać. Jeden blok nie jest obligatoryjny, choć wielu wyborców oczekuje, że właśnie tak będzie. Nic na siłę, musi nas połączyć program i chęć wygrania wyborów. Trzeba też wyciągnąć wnioski z porażki wyborczej opozycji na Węgrzech. W momencie połączenia opozycja tam wygrywała w sondażach. Dopiero po kilku miesiącach zaczęła tracić poparcie. Wiele zmieniła też wojna na Ukrainie - tłumaczył Joński. 

Jego zdaniem błędem byłyby przyspieszone wybory w Polsce. - Na wschodzie trwa wojna. Nie powinniśmy teraz zajmować się rozklejaniem plakatów i rozdawaniem ulotek. Nie ma powodów do przyspieszonych wyborów. Dziś mamy ogromne problemy z inflacją i drożyzną. Polacy mają ważniejsze problemy niż wybory. Przedstawiliśmy propozycje dotyczące kredytobiorców, którzy zostali wprowadzeni w błąd przez Radę Polityki Pieniężnej i jej prezesa. Mamy propozycje ws. podwyższenia płac w budżetówce oraz dla tych, którzy posiadają niewielkie oszczędności i obawiają się, że inflacja je zje. Wyzwaniem dla polityków jest zmierzenie się z tymi problemami - podsumował poseł Koalicji Obywatelskiej.


Posłuchaj
14:02 PR24_AAC 2022_04_22-16-35-11.mp3 Dariusz Joński gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

 

Zgodnie z kalendarzem wybory parlamentarne odbędą się w Polsce na jesieni 2023 roku. 

Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Dariusz Joński (Inicjatywa Polska, Koalicja Obywatelska)
Data emisji: 22.04.2021
Godzina emisji: 16.35

PR24

Zobacz także

Zobacz także