more_horiz

Wybory parlamentarne w 2023 roku. Anna Kwiecień: jeśli PO wygra, będzie działać w interesie Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 18:29
- Gdyby Donald Tusk doszedł do władzy, to pierwszą rzeczą, jaką by zrobił, byłaby rezygnacja z prawa weta w Radzie Europejskiej - po to, by móc realizować projekt federalizacji Unii Europejskiej z Niemcami na czele - podkreśliła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Anna Kwiecień.
Anna Kwiecień
Anna KwiecieńFoto: PR24/AK

Polska wciąż nie otrzymała unijnych środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Komisja Europejska wstrzymuje te pieniądze, mimo że nasz kraj spełnił wszystkie wymagane w tym zakresie warunki. Zdaniem wielu komentatorów fundusze te stały się formą nacisku politycznego na Polskę: w ten sposób KE chce wpłynąć na zmianę rządu w Warszawie

Według rozmówczyni PR24 "kwestia gospodarcza ma tu mniejszą wagę niż kwestia zmiany rządu w przyszłym roku". - Myślę, że Polacy mają świadomość tego, co by się stało, gdyby do władzy w Polsce wróciła Platforma Obywatelska - powiedziała Anna Kwiecień.

"PO będzie działać w interesie Niemiec"

W jej opinii "Platforma nie będzie działać w interesie Polski, ale w interesie Niemiec". - Zresztą pani Ursula von der Leyen publicznie życzyła Tuskowi przejęcia władzy - podkreśliła poseł PiS. 

- Gdyby Donald Tusk doszedł do władzy, to pierwszą rzeczą, jaką by zrobił, byłaby rezygnacja z prawa weta w Radzie Europejskiej - po to, by móc realizować projekt federalizacji Unii Europejskiej z Niemcami na czele - dodała polityk.

Jak zaznaczyła, Donald Tusk po ewentualnym przejęciu władzy będzie dążył także do tego, żeby Polska przyjęła euro. - Tego chciałyby Niemcy, a także inne państwa tej strefy walutowej - podsumowała Anna Kwiecień. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
15:01 PR24 2022_11_24-17-35-13.mp3 Anna Kwiecień o wyborach parlamentarnych w 2023 roku (Rozmowa PR24) 

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Anna Kwiecień (PiS)
Data emisji: 24.11.2022
Godzina emisji: 17.35

bartos/kor

Zobacz także

Zobacz także