more_horiz

Pytania polityków PiS do Tuska. Rusecka: są dla niego kłopotliwe, jego rząd prowadził prorosyjską politykę

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 17:30
- Wydaje mi się, że te pytania są dla Donalda Tuska kłopotliwe. Zapewne nie odpowie. Bo cóż może odpowiedzieć. Wtedy okazałoby się, jaką prorosyjską politykę prowadził. Teraz lider PO chce odwrócić narrację, zmienić rzeczywistość i udowodnić wszystkim, że był on przeciw Nord Stream 2, że nie był prorosyjski - podkreśliła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Urszula Rusecka. 
Urszula Rusecka
Urszula RuseckaFoto: PR24

Rzecznik rządu Piotr Müller wraz z radnymi Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował 10 pytań do szefa Platformy Obywatelskiej, byłego premiera Donalda Tuska. Dotyczą one bezpieczeństwa militarnego oraz energetycznego Polski.

Pytania sformułowali europosłowie PiS Tomasz Poręba i Jacek Saryusz-Wolski. Dlaczego kierowany przez Donalda Tuska rząd PO-PSL umorzył dług Gazpromowi, dlaczego chciał sprzedać Rosjanom rafinerię Możejki czy dlaczego likwidował jednostki Wojska Polskiego na wschodzie - to niektóre z nich.

"To była prorosyjska polityka"

- Wydaje mi się, że te pytania są dla Donalda Tuska kłopotliwe. Zapewne nie odpowie. Bo cóż może odpowiedzieć. Wtedy okazałoby się jaką prorosyjską politykę prowadził. Teraz lider PO chce odwrócić narrację, zmienić rzeczywistość i udowodnić wszystkim, że był on przeciw Nord Stream 2, że nie był prorosyjski - podkreśliła Urszula Rusecka. 

- Ale działania i decyzje - które były podejmowane za rządów Donalda Tuska, przez jego rząd - również przez Waldemara Pawlaka i inne osoby - wskazują, że jednak ta polityka była prorosyjska - dodała poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

Podkreśliła również, że "rząd PiS i prezydent Lech Kaczyński od początku podejmowali działania, które miały za zadanie uchronić Polskę, w kwestii polityki energetycznej, od imperialnej Rosji".

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:27 PR24 2023_02_01-16-35-09.mp3 Urszula Rusecka o polityce rządu Donalda Tuska (Rozmowa PR24) 

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Urszula Rusecka (PiS)

Data emisji: 1.02.2023

Godzina emisji: 16.35

bartos/kor

Zobacz także

Zobacz także